Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Pomysł potrzebny !
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
tiraeth
Witam. Chciałbym stworzyć skrypt php, który byłby enginem dla jakiejs funkcji, np. dla imienim. Ale nie mam pomyslu sad.gif POMOCY
intol
No, na przykład skrypt mógłby wyświetlać imiona osób które obchodza imieniny, wczytywł by je z bazy MySQL i czy do tego potrzebny jest silnik :!: :?:
Sh4dow
Moze rozwiń bardziej swoją myśl. Bo nie do końca rozumiem o co ci chodzi. Najlepiej wyjaśnij co dla ciebie oznacza pojęcie silnik, i nie chodzi mi tutaj o dwu, cztero suwowe mechanizmy.
tiraeth
Poprawiam się - chodzi o skrypt NIEkorzystający z bazy SQL, gdyż chcę aby to był skrypt, który wykorzystuje tylko pliki TXT. A co do ENGINE to chodzi mi o to aby do tych IMIENIN były podane w plikach txt kolejno w pliku 1.txt dla stycznia, np.

Imie, Imie, Imie
Imie, Imie, Imie
Imie, Imie, Imie
Imie, Imie, Imie

i żeby ta 4 linijka była odpowiednia dla 4 stycznia.. Ale nie ważne... SZUKAM POMYSŁU NA SKRYPT php KORZYSTAJĄCY Z PLIKÓW TXT
intol
Cytat
SZUKAM POMYSŁU NA SKRYPT php KORZYSTAJĄCY Z PLIKÓW TXT


To ja już nic nie rozumiem. Raz szukasz pomysłu na silnik do imienin, teraz szukasz pomysłu... :?:

Poszukaj go w głowie... :wink:
Paul
Cytat
Poprawiam się - chodzi o skrypt NIEkorzystający z bazy SQL, gdyż chcę aby to był skrypt, który wykorzystuje tylko pliki TXT. A co do ENGINE to chodzi mi o to aby do tych IMIENIN były podane w plikach txt kolejno w pliku 1.txt dla stycznia, np.

Imie, Imie, Imie
Imie, Imie, Imie
Imie, Imie, Imie
Imie, Imie, Imie

i żeby ta 4 linijka była odpowiednia dla 4 stycznia.. Ale nie ważne... SZUKAM POMYSŁU NA SKRYPT php KORZYSTAJĄCY Z PLIKÓW TXT




Banal...
Plik textowy moglby wygladac tak:
01~01~imie1~imie2~imie3
02~01~imie1~imie2~imie3

Musisal bys tylko unikac tyld w imieniach smile.gif ale mozna to rozwiazac htmlowym odpowiednikiem....

I potem robisz petle o dlugosci odpowiadajacej np. liczbie wierszy ktora mozesz latwo uzyskac z count(file()) i potem wycianasz (substr) sobie kawalki lancuchow i masz...
oink
Myślę, że łatwiej by było trzymać, jak to już ktoś zaproponował, imiona w 12 plikach, w każdej linii byłyby imiona oddzielone przecinkami. Wtedy wystarczyłoby odczytać z pliku numer date("n") linie o numerze date("j"). smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.