Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: IIS + PHP + MSSQL
Forum PHP.pl > Forum > Serwery WWW > IIS
Mordoran
Witam!
Mam maly problem do rozwiazania. Potrzebuje zrobic taki skrypt, ktory o danej godzinie bedzie robil okreslone operacje. Chodzi mi tu o dzialanie bez ingerencji uzytkownika. Skrytp ma zadzialac bez wchodzenia na dana strone www.
Podajcie jakies pomysly jak to rozwiazac.
Z gory dzieki
konradk2
dodaj w cronie skrypt php do wykonania i tyle
ja u siebie skonfigurowałem crona tak że codziennie o 6 rano wykonywane są skrypty php z danego katalogu poprzez apacha
m82
Jeżeli to IIS to chyba CRONA pod Windowsem bym nie używał tylko "Schedulere"
Mordoran
Cytat(konradk2 @ 6.08.2007, 10:37:49 ) *
dodaj w cronie skrypt php do wykonania i tyleja u siebie skonfigurowałem crona tak że codziennie o 6 rano wykonywane są skrypty php z danego katalogu poprzez apacha


Jak bym mial linux'a to ok, ale mam winde i jeszcze jako serwer IIS. Masz moze inny pomysl?

Mam pytanie:Czy ustawiajac w skrypcie set_time_limit(0); i dajac nieskonczona petle to skrypt bedzie dzialac do puki wylaczenia serwera?
Mysle ze to ma wygladac tak, otwieram okno przegladarki wchodze na adres skryptu, on statruje, ja zamykam przegladarke, a skrypt ciagle dziala na serwerze?
Da sie to tak zrobic?

edit.
Potwierdzam danie set_time_limit(0); i zrobienie petli nieskanczonej powoduje ze skrypt dziala w "tle" aby go uruchomic wchodze przez przegladarke wpisuje url, naciskam enter i zamykam przegladarke, a skrypt dziala.

edit 2

Okazyje se ze skrypt dziala tylko prze okolo 5 minut. sad.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.