Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Szczęśliwy numerek
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
gari
Witam!

Szukałem na forum, ale znalazłem tylko jeden skrypt, który mnie nie satysfakcjonuje.

Poszukuje skryptu, który raz dziennie, o godzinie 17:30 będzie losował szczęśliwy numerek z przedziału x do y i wyświetlał go na stronie. Wyświetlany będzie jako obrazek (obrazek o nazwie danego numerka), więc o to już sam zadbam. Ale na tym nie koniec. Numerek losowany w piątek o 17:30 musi być losowany na poniedziałek, nie na sobotę. Dodatkowo na stronie znajduje się treść "W poniedziałek szczęśliwy dzień bez pytania ma numer" i tutaj trzeba by zmieniać o 17:30 nazwę dnia na nazwę dnia następnego (czyli o 17:30 we wtorek musi tam pojawić się środa). Całość jest formą graficzną, więc zmieniać będą się obrazki (o odpowiednich nazwach poniedziałek - poniedziałek.jpg, jeśli szczęśliwy numerek to 7 to nazwa pliku to 7.jpg - ale o to już sam pewnie zadbam). Dla wyobrażenia sobie sprawy załączam obrazek, z którego stworzę stronę...

http://foteka.pl/full/615d53868cfbcb5fa6e707bbcf9063f6.jpg

smile.gif Proszę o pomoc smile.gif

Edit: Jeszcze tylko pytanko, czy nie będzie problemu jeśli ktoś nie odwiedzi strony przez cały dzień?
AxZx
wrzucasz plik do Crona, ustawiasz czas na 17:30.
nie ma znaczenia czy ktos bedzie wchodzil na strone czy nie. Cron jest to taki sprytnt program ktory sam uruchamia skrypty o podanej godzinie.
a tak wlasciwie z czym masz problem?
GrayHat
Cytat(gari @ 9.09.2007, 11:31:59 ) *
Edit: Jeszcze tylko pytanko, czy nie będzie problemu jeśli ktoś nie odwiedzi strony przez cały dzień?


nie. skrypt generujacy umiesc w cronie winksmiley.jpg

a do generowania generuj sobie numerek funkcja
int rand ( [int $min, int $max] )
i zapisuj gdzies
loonger
gdybyś miał problem z dostępem do crona możesz się obejść bez niego. zapisuj w bazie/pliku numerek i datę wygenerowania. pobieraj te dane i jeśli numerek nie jest już aktualny to losuj nowy i zapisuj go z nową datą.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.