Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wyłączanie włączania IIS z systemem
Forum PHP.pl > Forum > Serwery WWW > IIS
.radex
Witam. Mam Win XP Pro, i od jakiegoś czasu (pewnie to sprawka mojego brata) z systemem włącza się IIS, a ja tego nie chcę. Można wejść w Panel Sterowania->Narzędzia administracyjne ale to jest krótkotrwałe... Próbowałem za pomocą programu do edycji autostartu wyłączyć to, ale niestety nie znalazłem nigdzie IIS ani w usługach, ani w rejestrze, ani w tradycyjnym autostarcie.

Ktoś wie?

Z góry dzięki.

Pozdro, radex.
batman
Musisz wyłączyć usługę. Robisz to w Panel sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Usługi. Nie pamiętam jak nazywa się ta usługa, ale łatwo ją znajdziesz. Powiązane są z nią dwie lub trzy inne usługi.
Jak znajdziesz już usługę odpowiedzialną za IIS to klikasz ją prawym przyciskiem myszy -> Własciwości. W zakładce Ogólne ustawiasz Typ uruchomienia na ręczny, niżej klikasz button Zatrzymaj. A jeśli chcesz ją całkowicie wyłączyć, to zamiast ręczny wybierasz wyłączony, a zakładce Logowanie ustawiasz profil sprzętu na wyłączony.
.radex
wcześniej już patrzałem ale nie znalazłem. Teraz przyjżałem się bliżej i znalazłęm usługę "Serwer" - Dzięki
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.