Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wydajny framework do dużego serwisu
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
Ziels
Witam

Poszukuję frameworka który zapewniłby mi dużą wydajność ale też wygodę programowania do tworzenia serwisu społecznościowego na około 100 tys. użytkowników, z czasem ta liczba może wzrastać.

Jak do tej pory miałem styczność z ZF, Cake i Kohana z czego w Cake'u pisało mi się najwygodniej - wiele rzeczy było zautomatyzowanych, inne wprowadzone domyślnie itp. Niestety w testach wydajności wypada on dosyć kiepsko, także ze względu na właściwie wymuszone używanie ActiveRecord gdzie na każde wywołąnie strony przypadało mi około 25 zapytań.. ZF i Kohana mimo że w benchmarkach wyniki miały dobre to pisze mi się w nich absolutnie nie wygodnie.

Co polecacie?

(tak, wiem, był już taki temat ale padło w nim tylko kilka nazw bez specjalnej argumentacji)
(niechcący napisałem ten temat na forum Frameworki - proszę o usunięcie tamtego)
Cysiaczek
Coś za coś - albo wydajność, albo funkcjonalność. ZF zdaje się być najszybszy, ale to raczej zestaw klas do złożenia z tego jakiegoś narzędzia i napisania w nim dedykowanego rozwiązania. Możesz eż zawsze wziąść Cake i nie używać active record, tylko pisać zapytania SQL z palca ;].
Ciężko jest znaleźć... może Django?

Pozdrawiam.,
nrm
Cytat(Cysiaczek @ 24.12.2007, 14:21:53 ) *
Ciężko jest znaleźć... może Django?

tam to dopiero masz pytań winksmiley.jpg swoja drogą "normalna" sprawa przy używaniu ORMów...
phpion
To może i ja dorzucę swoje 3 grosze.

Poznawanie frameworków zacząłem z grubej rury - od Symfony. Podniecony byłem niesamowicie prostotą oraz szybkością tworzenia kodu oraz ogromnymi możliwościami. Wydajność schodziła na drugi plan aż do momentu konieczności stworzenia wielojęzykowego serwisu. Problem pojawił się przy używaniu generatora admina. To, co można bylo zrealizować 1 zapytaniem było pobierane z bazy N+1 zapytaniami (gdzie N to liczba rekordów). Pomimo usilnych prób nie udało mi się tego ominąć (przeładowania metod g***o dały).

Drugi na ogień poszedł Zend Framework. Bawiłem się nim w sumie niewiele bo okazał się dość ciężki (w sensie trudny) jak na moje ówczesne możliwości "frameworkowe". Ogólnie rzecz biorąc podniecał ale przerastał mnie.

Potem przyszła pora na Code Igniter. Prosty i szybki - to niewątpliwe zalety. Jednak posiada masę błędów (np. nie ma możliwości stworzenia linku do /cos lub omija sufix (np. .html) przy paginacji). Wrażenie moje takie: gdyby poprawiono błędy i dalej rozwijano CI byłby to naprawdę niezły fw.

No ale nowszą mutacją CI jest Kohana. Obecnie posiada dużo mniej dodatków w porównaniu do CI ale równocześnie część błędów została wyeliminowana. Jednak problemem okazało się używanie sesji na serwerze kei.pl (musiałem przejść na standardowe $_SESSION) - na forum kohany uzyskalem odpowiedź, że kilka osób miało podobne problemy i jak do tej pory bug nie został wyeliminowany. Ponadto dziennie otrzymuję ok. 20 informacji nt. updatów K - updatów eliminujących błędy. Jak na razie jest to zbyt młody fw aby stawiać na nim coś większego.

Reasumując: najlepszym wyjściem wydaje mi się użycie ZF. W napisanie na nim czegokolwiek trzeba włożyć więcej pracy niż w przypadku "konkurentów" ale:
- Symfony - za wielke i za wolne
- Code Igniter - sporo irytujących błędów
- Kohana - jeszcze nie teraz

Pozdrawiam: pion
nrm
Cytat(phpion.com @ 25.12.2007, 19:26:45 ) *
nie ma możliwości stworzenia linku do /cos lub omija sufix (np. .html) przy paginacji). Wrażenie moje takie: gdyby poprawiono błędy i dalej rozwijano CI byłby to naprawdę niezły fw.

hmm? a w czym problem z tym linkiem? w sumie CI można powoli odkładac na półkę - nawet rozwój nie pomoże skoro developerzy widzą PHP5 jako ZŁOOOOOO... Teraz, przy takim szybkim rozwoju Kohanyto chyba nie ma za czym tęsknić.
phpion
Cytat(normanos @ 26.12.2007, 01:47:09 ) *
hmm? a w czym problem z tym linkiem?

Np. wywołanie:
  1. <?php
  2. echo anchor('/nanana/oooo', 'Link');
  3. ?>

Nie spowoduje utworzenia linku do http://adres.pl/nanana/oooo tylko do np. http://adres.pl/index.php/nanana/oooo Staje się to o tyle problematyczne, że późniejsze odwołanie do tego linka nie wraca do "korzenia" struktury katalogów tylko wchodzi coraz "głębiej". Po prostu początkowy slash jest ignorowany :/ i nie traktowany jako ścieżka bezwględna.

Cytat(normanos @ 26.12.2007, 01:47:09 ) *
w sumie CI można powoli odkładac na półkę - nawet rozwój nie pomoże skoro developerzy widzą PHP5 jako ZŁOOOOOO... Teraz, przy takim szybkim rozwoju Kohanyto chyba nie ma za czym tęsknić.

Zgadzam się, aczkolwiek Kohana aktualnie jest w takim stadium, że należałoby jeszcze nieco poczekać. Coprawda osobiście jeden system na niej postawiłem ale kolejnego na razie nie mam zamiaru ryzykować winksmiley.jpg
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.