Witam, na uczelni dostaliśmy takie zadanie:
Cytat
7. Statystyki serwera - Celem projektu jest stworzenie/wdrożenie (z gotowych istniejących rozwiązań) statystyk opisujących ruch serwera oraz aktywność użytkowników serwera. Statystyki powinne obejmować:
a) - Średni transfer upload oraz download godzinowo/dziennie/tygodniowo/miesiecznie
b) - Aktywność użytkowników godzionowo/dziennie/tygodniowo/miesięcznie
c) - Aktywność wybranych portów i usług godzinowo/dziennie/tygodniowo/miesięcznie
Statystyki raz w tygodniu powinny być również wysyłane na adres e-maila administratora serwera. Na adres email również raz w tygodniu powinny być wysyłane ewentualne błędy występujące podczas działania takich usług jak www, mail, ewentualnie znane próby ataków. Podgląd statystyk powinien być dostępny poprzez WWW po uprzednim zalogowaniu się.

Mam pytanie, czy ktoś z was zna jakis skrypt który by się nadał do tego celu? Jest mi on potrzebny na zalicznie, a jakos znalesc nie moge :( Kiedys widzialem chyba bardzo dobry skrypt, który nadał by mi się teraz do tego clu, lecz zapomniałem kompletnie nazwy.
Pozdrawiam.

Pytanko:
Czy żeby zrobić takie statystyki nie będe potrzebował przypadkiem dostępu roota?