Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Problem z MySQL i PHP 5.xx
Forum PHP.pl > Forum > Serwery WWW > IIS
jimens
witam!
niestety nie moge sobie poradzic z instalacja php z mysql pod iis 5.1. w win xp
otoz problem jest taki:
- iis jest zainstalowany
- mysql v. 5.0.27 tez jest
- php 5.2.5 tez jest ok

Niestety nie moge nic robic w bazie mysql. przy kazdyej probie polaczenia z baza wysiwetla sie Fatal error: Call to undefined function mysql_connect() in ...

szukam juz wszedzie i nic nie moge znalezc. Prosze pomozcie mi to zainstalowac.
pewnie blad jest w konfiguracji php.ini
problem w tym ze wg instruckji plik powinien znajdowac sie w katalogu c:\windows a u mnie go tam nie ma. gdy go skopipowalem to nic to nie dalo.
komenda phpinfo dziala i wyswietla sciezke do ext na c:\php5 gdzie nie ma takiego katalogu. jak zmienie ustaiwenia sciezki w php.ini w c:\windows na inna to i tak w poleceniu phpinfo wyswietla ext c:\php5. Bardzo prosze o pomoc bo juz nie wiem co mam zrobic zeby to zadzialalo.
Cezar708
jeśli php jest OK to być może (a raczej na pewno) php.ini gdzieś jest. Znajdź ten plik (poprzez zwykłe wyszukiwanie plików w windowsie). Potem najprawdopodobniej w tym pliku masz zakomentowną linię z:

Kod
extension=php_mysql.dll


a następnie zrestartuj serwer...

być może to wystarczy na początek, jeśli nie daj znać i będziemy dalej kombinować... ale jutro, bo idę spać tongue.gif
asz
Cytat(jimens @ 6.01.2008, 23:10:57 ) *
[...] pewnie blad jest w konfiguracji php.ini
problem w tym ze wg instruckji plik powinien znajdowac sie w katalogu c:\windows a u mnie go tam nie ma. gdy go skopipowalem to nic to nie dalo.
komenda phpinfo dziala i wyswietla sciezke do ext na c:\php5 gdzie nie ma takiego katalogu. jak zmienie ustaiwenia sciezki w php.ini w c:\windows na inna to i tak w poleceniu phpinfo wyswietla ext c:\php5. Bardzo prosze o pomoc bo juz nie wiem co mam zrobic zeby to zadzialalo.


Zakładam, że IIS-a zainstalowałeś bezproblemowo i, że go... skonfirugowałeś tj. dokonałeś odpowiednich mapowań (.php, CGI lub ISAPI etc.). Jeżeli tak, to zrób tak:

1. Skopiuj z katalogu C:\PHP5 plik php.ini-recommended do %SystemRoot% czyli C:\Windows i zmień jego nazwę na php.ini.
2. Wyedutuj plik php.ini (ten z katalogu C:\Windows) i:
- dodaj ścieżkę do katalogu głównego serwera IIS (nie pamiętam, czy w IIS 5.1 jest to C:\Inetpub\wwwroot - w tej lokalizacji muszą być pliki .php czy inna) w dyrektywie doc_root =, która powinna wyglądać tak: doc_root="C:\Inetpub\wwwroot",
- dodaj ścieżkę do katalogu z rozszerzeniami PHP w dyrektywie extension_doc="./", która powinna wyglądać tak: extension_doc="C:\PHP5\ext",
- usuń komentarz (średnik) w linijce ;extension=php_mysql.dll (jak podał kolega). Linijka ta powinna wyglądać tak extension=php_mysql.dll.

WAŻNE:
Jeżeli używasz programu CGI (php-cgi.exe) to dodatkowo musisz usunąć komentarz (średnik) w dyrektywie ;cgi.force 1 i ustawić ją na cgi.force cgi 0.

3. Zresetuj IIS-a np. komendą iisreset (lub iisreset /stop i potem iisreset /start).
4. Pochwal się czy działa ;-)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.