Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Konwersja daty w formacie Unixowym na format zjadliwy
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
zygamen
Witam

Przede wszystkim chciałem powiedziec, iż jestem raczkującym php'owcem, więc ewentualnie odpowiedzi proszę pisać łopatologicznie rolleyes.gif .
Mam problem, mianowicie, stworzyłem skrypt w shellu, który automatycznie dopisuje mi do bazy MySQL'owej odpowiednie wpisy z log'a proxy (squid) - plik access.log.

Wygląda to następująco:

Wszystkie wpisy po spacji to kolejne kolumny w bazie:

id kolumna 2 kol3 kol4 kol5 kol6 kol7 kol8 kol9 kol10

1 1202536003.685 11 10.1.1.333 TCP_DENIED/407 1500 POST http://strona.pl user NONE/-

I wszystko ładnie pięknie, ale jak widać muszę dokonać konwersji daty/czasu, która znajduje się w drugiej kolumnie w tym przypadku: 1202536003.685, z formatu Unixowego na RRRR/MM/DD .
Bardzo chciałbym pokazywać powyższe wpisy z normalną "datą" ale niestety nie wiem jak to zrobić z poziomu php'a sad.gif
Generalnie chciałbym wyświetlać wpisy, które cały czas dopisują mi się do bazy z normalną datą, wchodząc na podany link konwersja musiała odbywać się w locie (chyba, że ktoś ma inny pomysł).

Pozdrawiam i z góry bardzo dziękuje zan pomoc
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.