Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wersja dll'ki - jest jakaś funkcja do odczytywania tego?
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
Dexterxx
Witam.
Szukam jakiejś funkcji/skryptu który byłby w stanie odczytać wersję jakiejś biblioteki (dll). Jeśli już był poruszany ten temat to sorki, nie znalazłem..
Pzd
Kocurro
Temat był poruszany, funkcji/klasy brak, piszę właśnie klasę do obsługi tego - możliwe, że będzie w weekend gotowa.

Jeśli chcesz samemu to zaimplementować to musisz poczytać o strukture plików PE/COFF.

Pozdr.
Dexterxx
Ok, dzięki. Daj znać jeśli zakończysz pracę i pochwal się nią winksmiley.jpg
nowotny
Hmm... to może ja się podepnę i zapytam czy ktoś wie czy jest sposób żeby wyciągnąć ikony z pliku dll za pomocą php...?
Kocurro
nowotny: musisz sparsować strukturę i wyciągnąć zasoby, w zasadzie robisz to samo co przy wyciąganiu wersji tyle, że zamiast zasobu VERSIONINFO wyciągasz zasób/zasoby ICON ... planuję dołożyć także taką opcję do swojej biblioteki więc może w weekend (jeśli uda mi się dokończyć pracę) będzie i ta opcja.

Zastanawia mnie tylko jedna kwestia a mianowicie to w jaki sposób w zasobach exe/dll jest oznaczone, która ikona to ta domyślna - muszę doczytać

pozdr.
Dexterxx
Kocurro, jak tam prace?

Odświeżam z pytaniem tym samym: Jak prace nad klasą?
Ociu
Przenoszę do szukam.
@Dexterxx: Powinieś warna dostać za odświerzanie starych tematów. Dziś jednak upiecze Ci się. smile.gif
Kocurro
Ociu: dzięki za przeniesienie.

Dexterxx: mam drobny poślizg z powodu choroby - muszę teraz nadrobić w pracy i mi się opóźnia trochę praca nad tą klasą. Ale mam ją na tapecie na pierwszym miejscu więc myślę, że to jest kwestia niedalkiej przyszłości - chcę skończyć do końca marca ale czy się uda to czas pokaże. Oczywiście dam znać jak ją zrobię (mam już częściowo działający kod - muszę teraz tylko poprawić błędy i uporządkować go).

pozdr.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.