Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: propel+błędy
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Skrypty obsługi baz danych
roofy_1
Witam!!!
Mam pytanie dotyczące błędu pojawiającego się podczas wstawiania rekordów do bazy; otóż wykorzystałem propela do stworzenia klas aktywnych rekordów i próbuję wstawić dane do bazy ale pojwaia mi się taki błąd:

Kod
Fatal error: Uncaught exception 'PropelException' with message 'No connection params set for model' in C:\wamp\bin\php\php5.2.5\propel\runtime\classes\propel\Propel.php:471 Stack trace: #0 C:\wamp\www\baza2\wrzut_do _bazy\szkoly\om\BaseInstytucja.php(493): Propel::getConnection('model') #1 C:\wamp\www\baza2\wrzut_do _bazy\wstaw.php(55): BaseInstytucja->save() #2 {main} thrown in C:\wamp\bin\php\php5.2.5\propel\runtime\classes\propel\Propel.php on line 471


Czy ktoś może spotkał się z takim problemem i mógłby mi pomóć?

Pozdr,
Sh4dow
Bral polaczenia z baza danych o nazwie model. A przynajmniej tyle wynika z bledu.
roofy_1
no tak winksmiley.jpg
tylko, że nie rozumiem dlaczego próbuje się połączyć z bazą model, której nie ma...
klasy aktywnych rekordow zostały wygenerowane w oparciu o konkretne połącznie do bazy; sprawdzałem w poszczególnych plikach wymienionych w errorze i nie znalazłem tam żadenj infromcji na temat połączenia do bazy 'model'
Dlatego pytam o to cz może ktoś mial taki błąd i ewentualnie gdzie szukać rozwiązania


Pozdr,

Witajcie ponownie-problem rozwiązany-zmieniłem w jednym ze skryptów wygenerowanych przez propela rzeczywiście była zdeklarowana stała nazwa bazy='model' ustawiłem właściwą bazę i śmiga

dzięki za pomoc podr,
Mariner
Zanim propel zacznie generować klasy .php na podstawie min. pliku konfiguracyjnego "schema.xml" należy sprawdzić czy w tym pliku jest podana prawidłowa nazwa bazy danych, a więc :
  1. <?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
  2. <database defaultIdMethod="native" name="NAZWA_BAZY">

jako właściwość elementu "database" o nazwie "name" podajemy nazwę docelowej bazy danych, w przypadku generowania pliku schema.xml przez program DBdesigner a następnie przekonwerterowania go do postaci odpowiedniej dla propela pewnym generatorem często powstaje taki błąd że wartością właściwości "name" jest "model"- czyli nazwa bazy danych której nie mamy.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.