Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: CMS :|
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
daggi
Potrzebuje CMS'a w którym tworzenie layoutu bo banał.. najlepiej taki w którym layout robi sie w html a poszczególne mody cmsa wprowadza się w znaczniku include . Coś takiego jak WEBSPELL tylko nie o tematyce gier. Proszę o nazwy ewentualnie linki do stron gdzie mozna pobrać
Piniek
do wyboru do koloru winksmiley.jpg
http://www.opensourcecms.com/
daggi
ale chodzi mi o konkret bo tam juz szukalem nic nie ma :|
Piniek
layouty zwykle sie robi w html/xhtml-u a wyswitelanie tresci z bazy no to musi byc albo smarty(lub inny szablon)/ albo poprostu kod php. moge ci polecic artykul w phpsolutions na temat tworzenia szablonow pod php - fusion winksmiley.jpg
Pozdrawiam
devnul
bo widocznie nic takiego nie ma
.radex
Noo... Ale masz wymagania tongue.gif Prawdopodobnie masz dwa wyjścia:

a) (polecane) napisać własnego CMS'a
cool.gif poszukać dokładniej
Komunista
Może wordpress, modyfikacja skórek chyba nie jest bardzo ciężka
MajareQ
Wordpress nie jest CMSem.
devnul
nie? a czym? systemem blogowym? a czy to czasem nie jest także system zarządzania treścią? a więc CMS!
MajareQ
Silnik Bloga należy odróżnić od ogólnie pojętego systemu zarządzania treścią...
Jeśli zastosować Twoją logikę szerzej to CMSem można nazwać sekretarkę w biurze...
devnul
sekretarka w biurze nie jest systemem zarządzającym więc nie mam pojęcia jak wpadłeś na tak "inteligentne" porównanie

Cytat
Silnik Bloga należy odróżnić od ogólnie pojętego systemu zarządzania treścią...
a niby dlaczego? czy nie dają Ci one takich samych możliwości z definicji (no chyba że za CMS uznajesz tylko systemy "pseudoportalowe" w stylu phpnuke itp)
MajareQ
Uważasz, że sekretarka tylko listy pisze w biurze questionmark.gif
Silnik bloga a CMS ... nie widzisz różnicy?

Zresztą zrobiliśmy przez ciebie OT.
devnul
Analogia do sekretarki jest całkowicie nie na miejscu a jak już mówiłem, system zarządzania treścią (CMS) to każdy system który pozwala na dodawanie/usuwanie/modyfikację treści - a WordPress na to pozwala - więc siłą rzeczy jest CMS`em. Nie myl systemów portalowych (joomla, drupal itp) z CMS`em. W prawdzie one także także są CMS`ami ale nie oznacza to że tylko one.

Cytat
Zresztą zrobiliśmy przez ciebie OT.
Cóż. To nie ja zaczołem wtrącać uwagi o tym że WordPress nie jest CMS'em, więc raczej nie z mojej winy ten OT
szymo
Jak szukasz CMSa gdzie się łatwo robi szablony to weź Joomlal! Zrobisz najpierw szablon HTML i potem w miejscu gdzie chcesz żeby się wyświetlał jakiś moduł dajesz np. <?php mosLoadModules('user3', -1); ?>
Tylko jeszcze musisz zrobić CSS jak mają się wyświetlać te moduły party.gif

Pozdrawiam!
K4mil94
Webtext Evolution Polecam exclamation.gif Możesz go podpiąć pod swój szablon w HTML'u
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.