Witam smile.gif Przeszukałem Internet ale kurde nie znalazłem nic co by mnie zadowoliło ;\

Otóż, jak w temacie, szykam biblioteki (klasy) dzięki ktorej będę mógł w miarę bezboleśnie manipulować obrazami.. W zasadzie to potrzebuję telko watermarka i - tu meritum - zmiany wielkości, ale gdy podam np 100x100 chciałbym otrzymać pomniejszony kwadrat 100x100 wycięty z bazowego obrazka. Może wyjaśnie, bo dziwnie zabrzmiało ..
Załóżmy żę bazowy obrazek mam o wymiarach 640x480. W momencie podania 100x100 biblioteka przeskaluje mi obrazek tak, aby jego którsza krawędz (w tym przypadku szerokość) miała 100 px (oczywiście z zachowaniem proporcji). Czyli mamy teraz obrazek o szerokości 100 i wysokości większej niż 100. Teraz klasa przycina mi obrazek albo od dołu, tak aby wysokość byla równa 100, lub - tak lepiej - oblicza jaki jest nadmiar wysokości (załóżmy że wysokośc po przeskalowaniu to 120, więc 120-100=20) i obcina od góry połowę tego i od dołu drugą połowę owego nadmiaru (czyli po 10:).

Trudno było to wytłumaczyć ale mam nadzieję że jakoś mi się udało smile.gif Tylko proszę - nie piszcie że napiusać to samemu to nie problem - bo ja sobie zdję z tego sprawę, ale termin mnie cholernie pogonił i trochę nie mam na to czasu ;/

Spotkał sie ktoś z gotowym rozwiązaniem na to ?