Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: prośba do znających php:)
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
athlonpp
Witam,

Moja księga gości dopisuje nowe wpisy na dole strony. Chciałbym aby dopisywała je na górze bo tak zdecydowanie lepiej się czyta (wygląda też lepiej). Chy ktoś mógłby mi pomóc w modyfikacji, nie znam się na php ani troche...Tak wygląda księga: http://members.lycos.co.uk/motyle/je/tesst.php3 A tu można pobrać cały skrypt, jest malutki...: http://members.lycos.co.uk/motyle/jest.zip

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, poprawiony skrypt można podesłać mi na maila: athlonpp@wp.pl
stoprocent
ten book na plikach txt jest oparty wiec przypuszzcam ze chodzi oto ze dane zapisywane sa na koncu pliku . masz tutaj kod ktory zapisuje dane napocztaku pliku z reszta dasz sobie chyba rade .
[php:1:02c8730b4f]<?php
$wpis = $twoj_wpis.'n';
$file="plik.txt";
$fp = fopen("$file", "r+");
flock($fp, 2);
$wpis=$wpis. fread($fp,filesize($file));
rewind($fp);
fputs($fp, $wpis);
flock($fp, 3);
fclose($fp);
?>[/php:1:02c8730b4f]
athlonpp
eee nie wiem jak to sklecic do kupy...księga składa się z 9 plików, ale nie ma żadnego txt wiec trzeba cos innego zrobic chyba? Tu jest readme.html od autora skryptu, może to coś pomoże:
Cytat
Aby odpalic księgę gości należy standardowo posiadać zaistalowane php :-))
A tak naprawdę to aby to ruszyło należy rozpakować pliki i otworzyć z poziomu przeglądarki plik ---- tesst.php3 --- jest on odpowiedzialny za wyświetlanie wpisów. Należy go zmodyfikować aby odpowiadał wizualnie potrzebom naszej witryny.

W pliku --- 18-3.php3 --- zawarty jest formularz służący do wpisywania się do księgi, dane z formularza przekazywane są do pliku o nazwie --- 18-4.php3 --- (tak wiem nazwy są fatalne). Plik ten przetwarza dane z formularza i zapisuje je w plikach o nazwach trochę dziwnych (req.n i podobnych...). Skrypt ten jest też odpowiedzialny za wyświetlanie podziękowań i pouczeń jesli formularz został źle wypełniony (tzn: nie zostały wypełnione wszystkie pola).

req.n ----- zawiera aurorów wpisów
req1.n ---- adres e-mail wpisującego
req2.n ---- klraj i miasto wpisującego
req3.n ---- tu jest sama esencja, czyli komentarze
req4.n ---- zawiera daty wpisów
Ostatnim plikiem jest --- html.php3 --- plik ten zawiera znaczniki html-a które mają się na stronie nie pojawiać, można w nim też zdefiniować listę wulgarnych słów, jednak nie wiem czy to potrzebne, chcemy przecież wiedzieć co myślą o naszej witrynie użytkownicy.

Nooo to chyba na tyle, skrypt nie jest skomplikowany i każdy powinien sobie z nim dać radę, w razie jakby co to od czego są listy dyskusyjne i fora :-)).

Życzę miłego użytkowanie - - Pintos - - http://www.mickiewicz.prv.pl
stoprocent
no tutaj zamiast txt sa te pliki *.n . a plik 18-4.php zapisuje tak wiec tam to musisz wcisnac. Zanim to zrobisz to ja zastanowilbym sie na twoim miejscu czy jest sens , poszukaj innej ksiegi gdzie wpisy beda dodawane na gorze .
smile.gif
athlonpp
W sumie racja. Znalazłem nową ksiege na hot-scripts.com Tam tego do wyboru i koloru:).
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.