Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Prognoza Pogody (pp2xml)
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
Fixer
PP2XML (skrypt pogodowy)



Witam
Przed wami komponent Prognozy Pogody dla webmasterów oraz wersja na pulpit smile.gif .

Opis:
Silnik skryptowy pobiera dane pogodowe z serwisów pogodowych i udostępnia użytkownikowi dane wynikowe w postaci pliku xml dzięki czemu użytkownik nie musi samodzielnie parsować kodu html wycinając istotne dla siebie dane.
Zamiast tego podepnie pod skrypt mały plik XML (znajduje sie on na zewnętrznym serwerze i posiada zawsze aktualne dane pogodowe).
Na końcu wybierze miasto i włala smile.gif

Uczuleni na format xml maja możliwość wyświetlania wyników w postaci np. CSV

Więcej informacji znajdziecie tutaj: pp2xml -dokumentacja

PS1.
Może ktoś napisze wersję pod Flasha, nie wiem, może jakaś kręcąca się kula a na niej temperatury czy coś... ja dostarczam dowolny xml oczywiście cool.gif
Może ktoś pokusi sie o ajaxa, można by też pododawać współrzędne do miast polskich po to aby umieścić ikonki reprezentujące temperaturę na google map.

PS2.
Ktoś odważny podejmie się może sprawdzenia kodu celem udzielenia twórczej krytyki?

Pozdro.
hateman
Przydatne.
Mam na kilku stronach zrobione parsowanie pogody bezpośrednio ze strony Onetu
Czasami faktycznie Onet zawodzi :/

Na jakim serwerze umieszczone są Twoje XMLe?
Wytrzyma duże obciążenie?

Pozdrawiam
Fixer
Cytat(hateman @ 29.05.2008, 10:29:15 ) *
Na jakim serwerze umieszczone są Twoje XMLe?

devtown.net -sponsorowany hosting

Cytat(hateman @ 29.05.2008, 10:29:15 ) *
Wytrzyma duże obciążenie?

Jest zrobione podwójne "keszowanie"
1. na moim serwerze (wycięte informacje z onetu tak by ich więcej razy już nie pobierać)
2 na serwerze użytkownika instalującego skrypt pp2xml (w katalogu cache trzymany jest pobrany odemnie plik xml)

więc raczej nie powinno być problemów... teraz pracuję nad rejestracją użytkowników tak by każdy dostał swój indywidualny klucz, w ten sposób będzie można jakoś kontrolować obciązenie serwera i ewentualnie ograniczać tych którzy "przeginają" tongue.gif
GrayHat
Cytat(Fixer @ 26.05.2008, 01:31:06 ) *
PS2.
Ktoś odważny podejmie się może sprawdzenia kodu celem udzielenia twórczej krytyki?


no pochwal sie no winksmiley.jpg
Fixer
Wyszła nowa wersja 1.2.0

Dodano DropDownList z możliwością wyboru miasta smile.gif
mosilver
witam, na serwerze istnieje informacja:

This Account Has Been Suspended

czy to jedynie tymczasowo?? (mam nadzieje! sad.gif )
creaTOUR
Coś się posypał ten moduł, już koniec z udostępnianiem?
Fixer
trwa zmiana hostingu na inny... cierpliwości... nie ukrywam, że potrzebne są fundusze na ten cel...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.