Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [MYSQL] Gotowy spis marek i modeli samochodów.
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
mariusz g
Witam,

Czy istnieje gdzieś gotowy spis marek aut z podziałem na model i typ aby można było dodać do bazy.

Piszę stronę z ogłoszeniami motoryzacyjnymi i jeśli będę musiał dodawać ręcznie to nie realne abym dodał wszystkie i jeszcze z podziałem na osobowe, dostawcze itd...

Wiecie czy istnieje coś takiego ?

Pozdrawiam
Fishu
Wydaje mi się że pomyliłeś fora, chyba temat powinien być w kategori Gotowe rozwiązania, tutaj tylko pytamy jak mamy z czymś problem...
webdice
Przenoszę na Poszukuję.

Cytat(Fishu @ 1.06.2008, 19:39:48 ) *
Wydaje mi się że pomyliłeś fora, chyba temat powinien być w kategori Gotowe rozwiązania, tutaj tylko pytamy jak mamy z czymś problem...


~Fishu w moderatora się nie baw.
scanner
Jakaś baza (csv) znajduje się tutaj: http://integra.info.pl/info.php?page=download&set=inne
Może GUS na swoich stronach coś ma? Albo np. PZU czy inny ubezpieczyciel - w końcu urzędy wyceniają wartości pojazdów przy rejestracji i innych takich.
k4m1k4z3
Zerknij na: http://meta-info.appspot.com/mdi/2

Widzę, że są w formacie JSON, ale jest info w help, jak łatwo zaimportować dane do PHP-a lub python-a.
greg81x
Witam,
Czy udało się komuś taką bazę zlokalizować? Czli , Marka , Typ, Model samochodu ?
Próbuję przeklepać to z gotowyach danych ale z dwa lata roboty?!
Proszę o jakąkolwiek informację nawet o płatnej wersji takiej bazy.
Pozdrawiam
werdan
Poszukaj "TecDoc" biggrin.gif
greg81x
Witam,
Widziałem TECDOC , nie jest on drogi , ale nie sądzę aby z tamtąd dało się w prosty sposób wyciągnąć bazę samochodów. Szczególnie że firmy na tym oprogramowaniu robią sklepy internetowe. Ale rozeznam się na jakiej bazie to stoi , dzięki za podpowiedź.



Czy ktoś zajmował się programem TECDOC na jakiej bazie powstało to oprogramowanie?
Adis92
Witam,
Pytanie do autora: Udało się rozwiązać problem ? Również poszukuje takiej listy najlepiej żeby było podzielone tak jak na otomoto: marka > model > wersja (rok produkcji od - do)
aniolekx
napisz skrypt w curl i zaciagnij z jakiegos serwisu ogloszeniuowego ;p
borabora
Cytat(aniolekx @ 19.08.2015, 10:44:21 ) *
napisz skrypt w curl i zaciagnij z jakiegos serwisu ogloszeniuowego ;p


nie ma serwisu ogłoszeniowego, w którym są dostępne wszystkie modele z różnymi egzemplarzami silników. Pracuję w firmie, która sprzedaje części do samochodów w kilku krajach europy, głównym kanałem sprzedaży jest ebay. W jego przypadku, aby dodać listę compability do aukcji, należy podać tzw ktype, jest to index modelu brany z tecdoc. Cała baza jest na prawdę spora...
waclawVTZ
Tutaj poszukaj dobra baza samochodów osobowych z parametrami:
https://samochod.car2db.com

Jeszcze i regularnie aktualizowane.
com
auto reklama? post z przed roku wink.gif
aras785
Cytat(com @ 6.06.2016, 00:39:32 ) *
auto reklama? post z przed roku wink.gif


ale komuś może się przydać. Z resztą fajnie wszystko opisane na stronie
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.