Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: wyszukiwarka
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
dark_root
Szukam takiego skryptu jak np. na allegro. Chodzi mi konkretnie o wyszukiwanie, że daje mu pewne kryteria a on według nich szuka. Jak takiecoś zrobić?
Babcia@Stefa
Jak byś umiał chociaż podstawy PHP, z pewnością logika by Ci podsuneła jakiś pomysł...

Jeśli podasz mi na PW rozkład bazy danych (tabele w której chcesz szukać - jej struktura bez danych) to spróbuję taką prostą wyszukiwarkę zrobić.

Dziękuję, Babcia@Stefa
gazelek
Podpinam sie do tematu. Pisalem do Babcia@Stefa z prosba o pomoc, ale niestety nie doczekalem sie odpowiedzi - dlatego zwracam sie z prosba do szerszego grona.

Wyszukiwarki nie pisalem jeszcze w mojej 'karierze' programisty php i specjalnie nie mam dobrego pomyslu jak sie za to zabrac. Ale po kolei:

struktura bazy:
tabela xyz - pola Imie, Nazwisko, Opis
tabela abc - pola Opis, Adres
tabela def - pola Opis, Adres

Teraz co chce zrobic: chcialbym miec wyszukiwarke smile.gif. Wprowadzaloby sie do niej slowo kluczowe i wybieralo, gdzie ma byc szukane (o ile przeszukiwanie pojedynczych tabel to zaden klopot, o tyle przeszukiwanie kilku to juz gorsza sprawa). I tutaj moj pomysl. Stworzylem dodatkowa tabele w bazie. Kolejne rekordy zawieraja w kolumnach nazwe tabeli oraz pola, ktore nalezy przeszukac rozdzielone spacja. I mysle, zeby zrobic to tak, ze ta dodatkowa tabela bedzie wczytywana w skrypcie, dla kazdej tabeli tworzone bedzie zapytanie, ktorych wyniki beda zapisywane do jakiejs struktury danych. W jednym polu bylaby znaleziona informacja, a w drugim polu ilosc wystapien szukanego slowa w tej informacji. Pozniej sortowanie wg ilosci wystapien i wypisanie.

Jesli napisalem zbyt zawile to prosze, zeby mnie nie bic smile.gif postaram sie jasniej wyrazic.

Nie wiem, czy ten moj pomysl jest dobry. Nigdy jednak nie tworzylem w php wyszukiwarki i staralem sie sam znalezc rozwiazanie problemu.

I na koniec zaznaczam: majac powyzsze dane ciezko zrobic gotowy skrypt - ale ja takiego nie oczekuje smile.gif Prosze tylko o pomysl, link do kodu zrodlowego przykladowej wyszukiwarki przeszukujacej kilka tabel z bazy itp.

Dziekuje bardzo za odpowiedz!
nithajasz
http://www.hotscripts.pl/produkt-60.html

Parzą te klawisze w palce jak się wpisuje coś na google, oj parzą smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.