Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Problem ze skryptami (licznik i księga gości)
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
5520
Witam!
Wrzuciłem na stronkę 2 gotowe skrypty php zaczerpnięte z netu. Po uruchomieniu z dysku pod Apache wszystko pięknie działa.
Natomiast po przeniesieniu na serwer księga wyświetla komunikaty o błedach, a licznik cały czas wskazuje wartość 1.
W opisie coś było napisane o nadawaniu uprawnień chmod. CZy te błędy mogą być skutkiem nie nadanie tych uprawnień ?
I jeśli tak to jak można je nadać?

stronka znajduje się pod adresem www.5520.friko.pl

Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam
Piotr Z
kalinowski
tak to pewnie to bo na swoim dysku nie trzeba nadac chmod a na serwerku trzeba wiec musisz nadac najprawdopodobniej plikom txt chmod winksmiley.jpg
noid
Cytat
Warning: fopen(licznik.txt): failed to open stream: Permission denied in /home/domeny/www.5520.friko.pl/index.php3 on line 48

Warning: fgets(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/domeny/www.5520.friko.pl/index.php3 on line 49

Warning: fseek(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/domeny/www.5520.friko.pl/index.php3 on line 53

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/domeny/www.5520.friko.pl/index.php3 on line 54

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/domeny/www.5520.friko.pl/index.php3 on line 55


nic tyko chmod winksmiley.jpg
kalinowski
wiec musisz pliko,m nadac prawado zapisu !! winksmiley.jpg
5520
Cytat
wiec musisz pliko,m nadac prawado zapisu !! winksmiley.jpg


Tylko jak konkretnie to zrobić ?
Bo ja jestem raczej bardzo poczatkujący

Pozdrawiam
Piotr Z
bamboos
Witam!!
Kod
chmod 666 nazwa.pliku
5520
Cytat
Witam!!
Kod
chmod 666 nazwa.pliku


I gdzie mam to wpisać ?
essey
najlatwej bedzie polonczyc sie z serwerem przez program do ftp.
kliknac prawym na danym pliku i wybrać zakladke Atrybuty (CHMOD).
otwozy sie nowie okienko, wpisz w nim 666 - potem OK


powinno działać smile.gif
5520
Cytat
najlatwej bedzie polonczyc sie z serwerem przez program do ftp.
kliknac prawym na danym pliku i wybrać zakladke Atrybuty (CHMOD).
otwozy sie nowie okienko, wpisz w nim 666 - potem OK


powinno działać smile.gif


Działa

Bardzo dziekuje za pomoc
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.