Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Odliczanie
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
bli8
Potrzebuję skryptu który będzie odliczał ile zostało godzin:minut:sekund do jakiejś godziny. Zależy mi na tym żeby można było ustalić do której ma odliczać. Np. Podajemy że ma obliczać do godziny 21.00 a jest godzina 20.00 to co sekunde będzie pokazywał: "0:59:59", "0:59:58", "0:59:57", "0:59:56" itd. aż dojdzie do "0:00:00", czyli powinna być godzina 21.00. Ma ktoś może taki skrypt albo chociaż wie jak coś takiego wykonać?
PS
Szukałem w googlach i na forum ale nie umiałem znaleźć nic podobnego. Mam nadzieje że ktoś mi pomoże smile.gif
Spykaj
Hm, fajne, mi też się przyda, tylko mam pytanie, jak zrobić, żeby tego tła nie było pod napisem ? Jak wywaliłem tą linikę z BackColor to się zrobiło białe tło ;p

A poza tym można ten plik "countdown.js" skopiować od nich na swój serwer ? Bo bez tego, to o kant d**y potłuc ;p
Puzi
No jasne że możesz skopiować (chyba tongue.gif )...

Żeby usunąć tło pod napisem:
  1. <?php
  2. <script language="JavaScript">
  3. TargetDate = "12/31/2020 5:00 AM";
  4. BackColor = ""; //kolor tla
  5. ForeColor = "navy"; //kolor tekstu
  6. CountActive = true;
  7. CountStepper = -1;
  8. LeadingZero = true;
  9. DisplayFormat = "%%D%% Days, %%H%% Hours, %%M%% Minutes, %%S%% Seconds.";
  10. FinishMessage = "It is finally here!";
  11. </script>
  12. <script language="JavaScript" src="http://scripts.hashemian.com/js/countdown.js"></script>
  13. ?>


Jak usuniesz ten tekst między cydzysłowami to będzie tło przezroczyste
Szunaj85
Skrypt wygląda na działający jednak jak ktoś chce odliczać do tak odległej daty to lepiej by było dołożyć lata. Odwiedzający stronę widząc ok 4500 dni musi sobie obliczyć ile to jest lat. A przecież od tego powinien być skrypt. Drugą rzeczą, która zawsze mnie denerwowała przy tego typu skryptach to brak odmiany przez przypadki. Czyli 1 sekunda, 2-4 sekundy, 5-21 sekund, itd
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.