Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [PHP]Wikipedia i goście
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
Darkon
mam pytanie jak zablokować by goście nie mogli pisać ani edytować artykułów
cinrex
if($_SESSION['user'] == 'cos'){
}


? Czy po prostu masz gotowca i chcesz gotowca ^^?
Darkon
chcę podpowiedzi może zasugerujesz który plik ? ;p
jeśli chcesz możesz dać gotowca
Darkon
coś mi nie działa ;/
mógłby ktoś mi podać tu kod poprawnie zmodyfikowanych plików localsettings i specjal:permission
ny goście nie mogli nic robić tylko logować
Cysiaczek
"Coś" Ci nie działa? Człowieku - zacznij szanować czas innych, ich nerwy i napisz co konkretnie nie działa, jaki wyskakuje błąd, jakie jest zachowanie aplikacji

Przenoszę na Gotowe rozwiązania
mike
Cytat(Darkon @ 24.06.2008, 20:09:18 ) *
coś mi nie działa ;/
Popraw w którymś pliku którąś linię.
Coś powinno zadziałać.
Darkon
nie umiem dobrze skonfigurować pliku localsettings i special:permission
.radex
Masz napisać "co konkretnie nie działa, jaki wyskakuje błąd, jakie jest zachowanie aplikacji", a nie czego nie potrafisz zrobić tongue.gif
Darkon
kurw już pisałemprzeczytajcie posty a nie sobie kurw posty nabijacie już napisałem żen ie umiem skonfigurować plików tak by goście nie mogli się ani rejestrować ani edytować ani tworzyć nowych podstron w wikipedi rozumiecie ! Prosiłbym kogoś o skonfigurowanie dla mnie tych dwóch plików Localsetting i Special:Permission

---
[scanner] Właśnie poleciał wniosek o warning.
scanner
Chłopaki, kawki się napijcie - przecież chłopak pisze już któryś raz, że goście mogą mu strony edytować i chce to zablokować - raczej błędu tu nie pokaże IMHO, a zachowanie aplikacji opisał.
~Darkon: pokaż odpowiednie fragmenty konfiguracji - tyle powinieneś zrobić zamiast narażać się na warna.
kwiateusz
co nie zmienia faktu ze wniosek o warn został rozpatrzony pozytywnie

ochłoń i pisz poprawnie wyrazy...
Darkon
robiłęm według tego http://www.mediawiki.org/wiki/Extension:Permissions tu jest cała struktura tych 2 plikó potrzebuje specjalistycznej konfiguracji do tego co napisałem

Refresh pomoże ktoś
spex
Nie wiem po co jest to Extension:Permissions. Jak by mi ktoś powiedział co to robi to będę wdzięczny.

A jeśli chodzi o główny problem tematu to wystarczy do configa dodać dwie linie:
$wgGroupPermissions['*']['edit'] = false; // blokuje możliwość edycji przez gości
$wgShowIPinHeader = false; # For non-logged in users // to samo co wyżej tylko tyczy się dyskusji
$wgGroupPermissions['*']['createaccount'] = false; // brak możliwości rejestracji
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.