Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jak oznaczać nieczytane tematy na forum???
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
Dynuel
Mam napisane przez siebię forum, chciałbym zrobić na nim tak jak jest na forum phpbb że oznacza tematy nieczytane przez danego użytkownika. Ale jak to zrobić? Przecież nie będę zapisywał informacji o każdym temacie i każdym użytkowniku w bazie danych, ponieważ np. 2000 tematów X 300 użytkowników to jest uuuuuuu dużo wpisów. A jak by to rozwiązać w jakiś leprzy sposób? Jak jest np. w tym forum czyli phpbb?

Szukam pomysłu gdyż kodem zajmę się sam.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc!
kicaj
szukasz? a szukales na forum?

http://forum.php.pl/search.php polecam smile.gif
Dynuel
Tak szukałem i niec nie znalazłem

ps. tylko nie odsyłaj mnie abym dalej szukał, ja potrzebuję pomysł
cichy
Ja to widze w ten sposób.
zapisujesz w bazie date ostatniej akcji uzytkownika (modyfikujesz ją przy kazdym wyswietleniu strony zeby byja w miare dokladna)
przy nowej wizycie tematy które są nowsze niż data ostatniej akcji i nie ma informacji w sesji że czytał wątek zaznaczasz jako nie czytane.
i jesli juzer przeczyta wątek ładujesz o tym informacje do sesji.

Pozdro
Dynuel
Dobra ja tu czegoś nie rozumiem, ale skąd mam wziąść te nieczytane tematy?? Przecież te nieczytane to nie koniecznie wszystkie nowsze od ostatnio wyświetlanego (w takim wypadku trzeba by założyć że użytkownik z każdą wizytą czyta wszystkie tematy), użytkownik mógł nie oglądać jakieś ze starczych tematów, a wtedy pozostanie on czytanym.
cichy
To nie pozostaje Ci nic innego jak zapisywać dla kazdego użytkownika co czytała co nie.
Inaczej sie nie da.
Pozdro
kicaj
jakbys niebyl leniwy to bys znalazl, sam pisalem, no ale dobra...

user odwiedzaijacy twoja strone ma zapisana ostatnia wizyte na Twojej stronie, logujac sie sprawdzasz czy dana data jest mniejsza od dat poszczegolnych postow jezeli tak to odznaczasz je jako nieprzeczytane...
cichy
Cytat
jakbys niebyl leniwy to bys znalazl, sam pisalem, no ale dobra...

user odwiedzaijacy twoja strone ma zapisana ostatnia wizyte na Twojej stronie, logujac sie sprawdzasz czy dana data jest mniejsza od dat poszczegolnych postow jezeli tak to odznaczasz je jako nieprzeczytane...

Właśnie to samo mu napisałem ale jemu chodzi o coś takiego jak jest na forum Ygrega. www.ygreg.and.pl/forum
gdzie dane o tym co przeczytałęś znajdują się na serwerze a u Ciebie ląduje ciacho z informacją o tym jaki masz numerek w bazie przypisany do tych tematów.
I po wejściu pobierane jest to ID z ciacha i dane z bazy.
Po czym wszystko zostaje odpowiednio wyświetlone.
Pozdrawiam
aceide
No właśnie - a to jak zrobić?
kicaj
Cytat(aceide @ 2005-03-22 16:08:55)
No właśnie - a to jak zrobić?

Co?
Operacje na datach? W manualu!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.