Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [doctrine][solved] set names lub set charset
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
josef871
Witam mam pewien problem z doctrine, przejrzałem dokumentacje ale nic nie znalazłem. Potrzebuje zapytanie w stylu SET CHARSET utf8 lub SET NAMES utf8 ponieważ bez tego sypie mi się kodowanie na stronie chociaż nie wiem czemu...
Używam appserv'a w mysqlu mam kodowanie wszędzie utf8_general_ci pliki zapisuje w kodowaniu utf-8 na stronie mam ustawiony charset utf-8, ale i tak wywala tylko -> questionmark.gifquestionmark.gifquestionmark.gifquestionmark.gif może ktoś pomoże?


okej poradziłem sobie wystarczyło z obiektu $connection wywołać metodę setCharset smile.gif taki lol
piraciq
  1. <?php
  2. mysql_query("SET NAMES 'utf8'");
  3. ?>


zaraz po polaczeniu
kwiateusz
genialne tylko nijak ma sie to do doctrine, najpierw poczytaj co to jest to Doctrine smile.gif

chcialem pisac o tym charset, ale widze sie spoznilem
Cysiaczek
No i co to ma wspólnego z programowaniem obiektowym?

Przenoszę na Gotowe rozwiązania
kemotek
no widze odpowiedz w temacie, ale moze ktos miec problem, ja przy integracji doctrine z ci
po prostu zrobiłem:

Doctrine_Manager::connection($db['default']['dsn'], $db['default']['database'])->setCharset($db['default']['char_set']);
Doctrine_Manager::connection($db['default']['dsn'], $db['default']['database'])->setCollate($db['default']['dbcollat']);

w ten sposób mozna wiele innych opcji ustawic
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.