Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: CMS Tego roku
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
starach
Cześć wszystkim.
Od dłuższego czasu śledzę rozwój różnych framework'ów i cms'ów, niestety wyniki są jak dla mnie przynajmniej smutne.
Joomla która jest wysoko oceniana przez wiele środowisk, przede wszystkim programistów PHP, jest moim skromnym zdaniem...
...cholernie przereklamowana. Kod jest nieestetyczny, pisanie modułów nie jest 'jednolite', a same biblioteki zaśmiecone i ubogie w
dokumentacje z przykładami użycia.

Obecnie potrzebuję jakiegoś elastycznego ładnego systemu zarządzania treścią który byłby napisany
obiektowo przy użyciu którejś z interpretacji MVC i miałby moduły: nowości, download i forum
oraz który przy pisaniu modułów nie doprowadzał by mnie do białej gorączki,
gdyż muszę się domyślać co wpisać żeby użyć jakiejś ( pierdółkowatej ) funkcjonalności.

Niestety ( znowu ) po przejrzeniu blisko 15 pozycji nadal nie wiem co mam wybrać. Jestem zwyczajnie w kropce.
Już byłem bliski użycia jakiegoś starzywa napisanego proceduralnie przez to,
że pisało się łatwiej moduły i modyfikowało istniejące niż w rozwiązaniach napisanych z użyciem OOP.

Zakupienie licencji na IPB też nie gwarantuje mi że nie obejdzie się bez dni ugoru / flauty z powodu kiepskiej dokumentacji sad.gif

Zwracam się do was z błagalną prośbą o pomoc w wyborze i doradzeniu mi.
Może jest jakiś CMS który przeoczyłem w swoich poszukiwaniach lub który uznałem za stracony,
a istnieje do niego jakaś dokumentacja schowana mi na złość tongue.gif

Pozdrawiam.
Xniver
Istnieje skrypt forum (płatny, od 70$) Woltlab Burning Board 3, napisany w całości OOP (PHP5). Dokumentacja jest w kodzie(phpDoc). Jest jeszcze darmowa wersja lite, oparta na tym samym frameworku(Woltlab Community Framework - LGPL).
starach
Brzmi zachęcająco.
Czy jest dostępna jakaś próbka kodu za 70$ lub czy wersja lite bardzo różni się od pełnej ?

Dzięki za szybką odpowiedź i proszę o następne propozycje. smile.gif
Xniver
Wersja lite jest napisana tak samo, tyle ,że poprostu okroili ACP z modułów typu własne pola profilu(chociaż i tak bez problemu można dodawać np. w phpMyAdminie) i paru innych rzeczy. Jak już pisałem oparte jest na tym samym frameworku(w końcu wydali go na LGPL). A jeśli chcesz zapoznać z płatną wersją możesz skorzystać z tajnych źródeł(domyśl się tongue.gif)
starach
Ehh ehh i jeszcze raz ehh.
Prawda jest taka że BB3 jest czytelniejszy niż joomla, ale tylko ze względu na trochę inne podejście do MVC.
Poza tym te mózgi nie wydały jeszcze dokumentacji w języku innym niż niemiecki...

edit>
A za cholerę nie wiem jak mam tworzyć niektóre elementy np. Menu
Czytam właśnie kod paczek instalacyjnych co jest niestety lekko męczące.
Masz jakąś receptę na tworzenie nowych dodatków/wtyczek/modułów ?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.