Bardzo podoba mi sie skrypt http://www.dynamicdrive.com/dynamicindex16...lects/index.htm
Działa pięknie, tylko, że do moich celów się nie nadaje.
1. Nie potrzebuję menu, tylko marzy mi się takie pole wyboru w formularzu. Ma zwracać wartość $_GET('costam'), a nie skakać do odsyłacza albo (to jeszcze gorsze) wyswietlać alert.
2. Skrypt ładuje do pamięci wszystkie drzewka, a ja przewiduję bardzo dużo danych do wyboru. Trzeba to ładować dynamicznie z bazy. Po to właśnie dzielę dane na grupy, żeby nie mieć wszystkiego naraz.
3. W jednym formularzu chcę umieścić kilka takich niezależnych list.
5. I jescze jedno marzenie... żeby na samym końcu ścieżki było pole nie do wyboru z listy, a zwykły input.

Czy istnieje jakiś gotowy skrypt spełniający choć dwa pierwsze punkty z powyzszego "koncertu życzeń"? A jeśli nie ma takiego, to czy da się to jakoś w miarę prosto przerobić? W dodatku nie znam javascript, ani ajaxa. wstydnis.gif Dopiero raczkuję w php i nie bardzo mam teraz czas i chęci na naukę kolejnego języka od podstaw. To ma być tylko interfejs do skomplikowanych obliczeń i wykresów, na których się głównie skupiam ale po obejrzeniu takiego cacuszka to aż się nie chce robić bylejakiego zgrzebnego formularza...