Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Szukam skryptu statystyk
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
admin22
Jak w temacie, tylko że ma się ograniczać do tego aby zliczał mi osobno wejścia z danego kraju - i wsio. Może być na bazie lub na plikach, na logach nie bardzo.
Co polecacie?
ShadowD
Może być zewnętrzny taki jak http://stat4u.pl/...

Mój skrypt dostępny jest pod adresem www.aid.webhost.pl/licznik.rar

Można dodawać wiadomości, liczy wejścia i zapisuje w plikach, daje logi z unikalnych odwiedzin jak i z wszystkich w odziemnych plikach...

Jak chcesz to zmodyfikuj sobie ten skrypt.

Kiedyś miałem stronkę gdzie po ip można było sprawdzić z jakiego kraju jest ta osoba jak i nazwę spółki jaka jej udostpnia dostęp do sieci...

Użyj sobie funkcji phpinfo() i popatrz na to może tam coś znajdziesz, a sposób przechowywania zakresów ip uważam z kompletnie...
admin22
ShadowD raczej nie, ale dziękuję biggrin.gif. Licznika nie potrzebuje, zależy mi na wewnętrznym prostym skrypcie który rozróżnia ip krajów i zlicza wejścia.
Podobno do statów odróżniających kraje -potrzebuje potężną bazę by te kraje wraz z ich hostami oraz zakresami adresów IP pomieścić i z niej czerpać owe dane na podstawie adresu IP.

Jeżeli nikt nie spotkał się z takim skryptem to pozostaje mi okroić webalizera lub awstata. Wiąże się to z formatowaniem kodu html i operacjami na stringach typu strstr. No cóż (tylko że są to staty aktualizowane raz na dobę) :/
Tomplus
Jeżeli masz własny serwer, to mozesz zainstalować sobie Analytics od Google.
admin22
Niestety nie mam, ale na innym forum przed momentem dostałem taki skrypt:

Kod funkcji który się nie zmieścił w poście.

Przykład działania

Pod czepie licznik i wsio - kod podałem to dla tych którzy by szukali takiego staty biggrin.gif
Insert
Witaj. Serdecznie polecam stat24. Jest to darmowy, polski, kompleksowy system statystyk, który oferuje nie tylko zliczanie użytkowników z innych krajów, ale jest wyposażony w wiele przeróżnych, ciekawych narzędzi. Generuje bardzo przystępne, ładne wykresy we flashu a interfejs pozwala wykluczać wiele kryteriów na rzecz innych.

Co z rzeczy najciekawszych? Np. clickMapa - narzędzie wbudowane w statystyki, które zobrazuje Ci "najgorętsze" miejsca witryny pod względem kliknięć myszką internautów, tak, jakbyś miał zdjęcie własnej stronki z naniesionymi obszarami "gorąca" - coś jak widok z kamery termowizyjnej winksmiley.jpg. Wystarczy poczytać na ich stronie co tam mają ciekawego, a jest tego na prawdę sporo smile.gif. Korzystam od ponad 6 lat we wszystkich projektach. Oczywiście nie tylko stat24, bo bardzo często równolegle lata albo skrypt pokroju nagiosa na serwerze, albo też własny, prosty, autorski, który sobie rozwijam.

Szybkie, bezpieczne... ogółem polecam zarejestrowanie i przetestowanie, gwarantuję, że będziesz zadowolony. Pozdrawiam.
admin22
No witam.
Ok przed chwilą coś wyskrobałem i staty działają tylko że na plikach tekstowych.
Wyświetlam je tak:
Kod
$opdir = opendir("visits/");
while($file = readdir($opdir)){
    $fp = fopen("http://domena.com/visits/"."$file", "r");

if(substr($file, -4)=='.txt') {
$name = substr($file, 0, strlen($file)-4);
echo "$name : ";
echo fgets($fp, 4096);
echo "<br />";
fclose($fp);
}
}
closedir($opdir);

Więc wynik jest mniej więcej taki:

PL : 67
DE : 2
US : 35
RU : 3
NO : 7

$name wyświetlę jako jpg albo gif, ale że jestem leniwy to mam pytanie czy ktoś nie ma tych plików graficznych spakowanych i na serwerze.
Sporo jest tych krajów a mi się nie chce z osobna ich ściągać. Ma ktoś je w "kupie" ? biggrin.gif

P.S.
Mam na mysli spakowane pliki miniatur wszystkich flag.
Zmorcia
Famfamfam.com :]
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.