Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: reCAPTCHA poziom trudności
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
sazian
Witam,
czy można jakoś zmniejszyć poziom trudności reCAPTCHA'y questionmark.gif
szukam od dłuższego czasu jak to zrobić i jakoś nie mogę znaleźć


z góry dziękuję za pomoc
pozdrawiam sazian

ShadowD
W jakim celu zmniejszać trudność? Sama w sobie jest genialna i jedna z bezpieczniejszych - nie mówiąc już o tym że dostajemy ją za darmo. :-)
sazian
oczywiście w pełni się zgadzam z tym co napisałeś ale ludzie skarżą się nie nie można tego odczytać wink.gif
wiewiorek
Obawiam się, że jedynym wyjściem jest napisanie własnego kodu obrazkowego, co nie jest trudno, a w sieci jest mnóstwo artykułów. smile.gif
ShadowD
Wiesz reCaptcha ma refersz na inny obrazek, ponadto z dwóch słów do przepisania prawidłowe musi być tylko jedno (następne są do rozpoznania) więc jeśli ktoś nie może przeczytać niech odświeży, a jeśli mu to nic nie daje to czas zainwestować w nowy monitor (większy) lub zmniejszyć rozdzielczość.

Jeśli chodzi o inne captcha raczej są słabsze, a ponadto większość z nich bardziej utrudnia życie ludziom niż robotom.
darko
Jak ktoś chce przepisać, to się nie pomyli. Ja widzę same plusy stosowania tej usługi, zwłaszcza, że podobno:

Cytat
The words above come from scanned books.
By typing them, you help to digitize old texts.


więc nie dość, że same zalety:
- za darmo
- obecnie zabezpieczenie nadal nie do złamania (jak ktoś zna sposób, to niech opisze w tym temacie ;D ), a do tego pomagasz archiwizować literaturę (rzekomo), jakakolwiek by ona nie była businesssmiley.png
- dostępna dla niewidomych użytkowników

Niestety nie mam czasu zagłębić się w lekturę (w ostatnim linku).

http://pl.wikipedia.org/wiki/Test_Turinga
http://www.google.com/recaptcha/digitizing
http://www.google.com/recaptcha
http://stackoverflow.com/questions/448963/...defeated-broken
by_ikar
Cytat
- obecnie zabezpieczenie nadal nie do złamania (jak ktoś zna sposób, to niech opisze w tym temacie ;D ), a do tego pomagasz archiwizować literaturę (rzekomo), jakakolwiek by ona nie była


http://webhosting.pl/Hakerzy.4chanu.osmies...ystem.reCAPTCHA
http://peb.pl/pytania-problemy-pomoc-instr...-vs-mipony.html

Nie koniecznie trzeba łamać, tj próbować odczytać kod z obrazku. Można to ugryźć w inny sposób. CAPTCHA to bardziej utrudnienie niż zabezpieczenie IMO.
darko
~by_ikar dzięki za linki, pomógł++;
by_ikar
Spoko, nie wiedziałbym o tym gdybym nie używał (właściwie mój brat) programu który sam przepisuje te kody. Nie wiem do końca na jakiej zasadzie to działa, no ale pobiera pliki, wiec albo coś z kodem, albo coś ze stroną na której jest ten kod. Problem polega na tym, że nie pobieram tylko z jednej strony, więc mogę powiedzieć że problem ma jednak kod na obrazku. A programy to: http://rsget.pl/ jak i http://pyload.org/ nie mniej, skuteczność jakąś mają. Gdyby coś takiego zastosować do formularza gdzie jest reCAPTCHA wydaje mi się że można byłoby śmiało spamować.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2025 Invision Power Services, Inc.