Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wyzwalacz
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
kanan
Jako, że najnowsze wersje mySQL pozwalaja na tworzenie wyzwalaczy, w jaki sposob nalezy postapic, by w czasie jego wykonania podczas sprawdzania kolejnych warunkow sprawic by zwrocil blad. Nie znalazlem w dokumentacji procedury, takiej jak np. oracle'owy RAISE_APPLICATION_ERROR. W jaki sposob mozna zwrocic blad ?

Pozdrawiam
elessar
Wydaje mi sie ze nie ma odpowiednika RAISE_APPLICATION_ERROR.
Jednak w tym artykule masz opisane jak to osiagnac innymi metodami:
http://mysql.gilfster.com/page.php?parent_id=2&page_id=2.0.7
kanan
Tego sie spodziewalem sad.gif Niestety duze niedopatrzenie ze strony tworcow. Jednak mam jeszcze jedno pytanie, w jaki sposob mozna w wyzwalaczu dokonac operacji updatetowania tej samej tabeli, dla ktorej wyzwalacz zostal wywolany, czy taka operacja w ogole jest mozliwa?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2025 Invision Power Services, Inc.