Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Automatyczny wydruk dokumentu
Forum PHP.pl > Forum > PHP
pantera
Za pomocą nagłówka Content-Disposition:attachment; filename=file.doc można "zmusić przeglądarkę do zapisania (po uwczesnym wyświetleniu standardowego okna pobierania) dokumentu.
Jak "zmusić przeglądarkę do automatycznego wyg\druku na podstronie "do wydruku". Jaki dać nagłówek HTTP?
Oczywiście chodzi o wydruk pliku html, a nie doc.
mike
Nie da się. Było to już wiele razy i odpowiedź zawsze jest ta sama.
Gdyby się dało to spam w dzisiejszych czasach sam automatycznie by Ci się drukował po wejściu na każda stroną w sieci.

Można to zrobić tylkojeśli PHP ma dostęp do portu drukarki. Czyli jeśli grukarka jest podpieta do serwera. Tylko wtedy możesz na niej coś wydrukować.
W innym wypadku nie da się i bardzo dobrze winksmiley.jpg
pantera
Dać sę da, ponieważ na wielu stronach jest coś takiego, że kliknie się (z WYŁĄCZONYM JS) na link i wyświetlane jest okienko ustawień drukarki (nie mówię o wydruku od razu po kliknięciu).
PS. interesuje mnie tylko nagłówek HTTP, jestem przeciwnikiem JS, jeżeli coś się da zrobić nagłówkiem.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2025 Invision Power Services, Inc.