Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [php]Problem z include i psnews
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
klekot
Mam problem z include. Wiem co zrobilem zle, czytalem na forum ze nie mozna zdefinowac dwa razy tej samej funkcji (nie moze byc taka sama nazwa). Problem polega na tym ze chce podzielic miejsce do wyswietlania newsow na 2 czesci zeby byly po lewej np. nwsy ze strony, a po prawej newsy ze swiata. I skopiowalem psnewsa do drugiego katalogu zeby z jednego dodawac newsy do lewej, a z drugiego do prawej, no i ja inkluduje plik z newsami (show.php) to wyskakuje mi Fatal error: Cannot redeclare formularz()" title="Zobacz w manualu PHP" target="_manual Czy jest jakis sposob zeby zrobic to co ja chce i jednoczesnie wykluczyc blad??


Aha i include_once i require nie pomaga (no chyba ze nie potrafie tego uzywac
kossa
funkcję którą wyświetlasz newst po lewej i prawej - dodaj parametr

function PokazNewsy($strona)
{
//jesli strona lewa to newsy takie jesli strna prawa to inne
};

i wywołuj ją z parametrem a w zależności od parametru pokazuj newst ze swiata lub innego - modyfikacja funkcji to poza paraetrem zmodyfikuj zapytanie sql, wszystko

Łukasz
klekot
Cytat
function PokazNewsy($strona)
{
//jesli strona lewa to newsy takie jesli strna prawa to inne
};

1)To jest psnews (nie mojego autorstwa )wiec nie jestem za bardzo obeznany w kodzie
2)Nie rozumie za bardzo tej twojej funkcji.
  1. <?php
  2. function PokazNewsy($strona)
  3. {
  4. if( //i dalej nie wiem (jaki ma byc warunek bo nie znam kodu zrudlowego z ps'a co gdzie ifowac itd)
  5. };
  6. ?>


pomoze ktos? :/ Zalerzy mi troche na tym

Jesli sie nie da to doradzcie mi cos innego
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2025 Invision Power Services, Inc.