Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [php, mysql] Dziwne przeciążenia?
Forum PHP.pl > Forum > PHP
eXtreme
Wstęp: Hmm... jak by to wyjaśnić.. mam apache2, php5 rc1-dev i mysql'a 4.0.17. Konfigurowałem wszystko od nowa, bo miałem formata. Dziwne przeciążenia występują jak ma wyświetlić dużo danych: phpinfo(), wyświetlanie zawartości bazy z dużą ilością tabel w phpmyadmin'ie, lub w projektach, gdzie musi pobrać i wyświetlić sporą ilość danych.

Objawy: Bardzo dziwne - strona po kilknięciu lub próbie wywoływania, poprostu nieodpowiada - tak jakbym wogóle nie chciał otwierać tej strony. Nic się nie dzieje. Jeśli kilkakrotnie odświeżę stronę, lub otworzę w nowym oknie, to jakoś tak się nie może otworzyć, bo sama się odświeża kilkakrotnie na sekundę, przez parę sekund, a wkońcu kompletnie wysiada i pisze, że nie można znaleźć takiej strony.

Rozmyślania: Całkowicie nie mam pojęcia co może być tego przyczyną... ale zauważyłem jedną rzecz. Postaram się ją objaśnić. Na podanej wyżej konfiugracji dzieją się te rzeczy. Na kompie mam też zainstalowanego drugiego apacha - v1 z php4.3.3. Jak wiadomo php4 powinien mieć własną konfigurację php.ini choćby z racji tego, że w php5 mysql nie jest wbudowany, a w php4 jest. Uruchomiłem phpmyadmin na apache1, php4.3.3, ale z php.ini od php5. Najpier pojawiło się kilka błędów że nie może zaladować blibloteki php_mysql.dll, ale otworzyło phpmyadmin. Otowrzyłem więc tą dużą bazę i objawy były takie same jak w przypadku php5. Lecz, jak zmieniłem php.ini na właściwe, to phpmyadmin działał prawidłowo. Dalej jednak nie działało zwykłe [php:1:fcd7cd0c5b]<?php
phpinfo();
?>[/php:1:fcd7cd0c5b] i strona z dużą ilością danych do pobrania.

Epilog: Nie wiem. Może ja coś źle skonfigurwalem php lub co... nie mam pojęcia. No... To chyba już wszystko co miałem do powiedzenia..
eXtreme
Nikt nie wie co może być tego przyczyną?
Seth
Sciagnij najnowszego snapshota php 5. Jezeli nadal wystepuje ten problem to napisz - pomyslimy nad czyms innym.

btw: w zgloszonych bugach nie ma podobnego problemu ?
eXtreme
Hmmm... Ściągnąłem najnowszego snapa i co widze? Zmieniony komplentnie układ plików. Wcześniej był a'la php4, a teraz jakieś nowe wymodzili. php5ts.dll, php5apache2.dll, ikonka php.exe... nie ważne... próbowalem to to odpalić.. php5 mam w katalogu d:/server/php5/. Pliki php5ts.dll i php5apache2.dll (cos tam było o tym w dokumentacji)do system32/ i system/, następnie php.ini do windows/ ustawiłęm ścieżki do doc_root, i user_dir i do extensions (d:serverphp5ext) i odpaliłem... Niby wszystko działało, ale plik z phpinfo() wogóle się nie odpalał. Wieć załadowałem bibliotekę lib_mysql.dll by przetestować, to server nie może się zrestartować, bo apache wywala 2 błędy, że nie można znaleźć d:serverphp5extphp_mysql.dll chociaż taki istnieje. ścieżki sprawdziłem i są prawidłowe. Ustawnia apacha:
Kod
LoadModule php5_module "D:/server/php5/php5apache2.dll"

AddType application/x-httpd-php .php .php3 .phtml .start

AddType application/x-httpd-php-source .phps

Pom,yślałem wi3ć, że może się coś zmieni jak będę jako cgi odpalał:
Kod
ScriptAlias /php/ "D:/server/php5/"

Action application/x-httpd-php "/php/php.exe"

AddType application/x-httpd-php .php .php3 .phtml .start

AddType application/x-httpd-php-source .phps

i teraz pojawia się błąd w przeglądarce, że server się wykrzaczył. A więc zmieniłem
Kod
Action application/x-httpd-php "/php/php.exe"
na
Kod
Action application/x-httpd-php "/php/php-cgi.exe"
bo zauważyłem taki plik. Teraz wywala tylko jeden błąd że nie ma php_mysql.dll, a strona strartowa wpwacha z użyciem php działa. Odpaliłem więc phpinfo() i o dziwno działa, choć teraz wywaliło 3 będy że nie ma php_mysql.dll. Phpmyadmin jednak się nie dopala:
Kod
Fatal error: Call to undefined function mysql_get_client_info() in d:serverApache2htdocsphpmyadminlibrariesdefines.lib.php on line 47

Mam nadzieje że wyjaśniłem dużo?
Seth
Wlasnie postawilem php 5-ke na Apache 2.0.48 jako CGI + biblioteczke mysql i nie mam zadnych problemow.

W manualu pisza, ze php dla apachea 2 jest w fazie experymentalnej, wiec byc moze jeszcze na wszystkich konfigurzacjach nie chodzi.

Wiec prawde mowiac nie wiem dalczego ten ostatni blad sie pokazal :/
eXtreme
Wygląda na to, że jednak nie może załadować tej bliblii, bo jakoś nie widzi funkcji mysqla...

[edit] przetestowałem jako cgi na apache 1 i dokłanie to samo...
eXtreme
Ehh... czyli nikt mi nie pomoże? Znów stanęło?
eXtreme
No! Działa! Jednak snap z dnia 12.01.2004 rozwiązał sprawę. Miałem kilka starszych i nie działało a teraz wszystko gra. Huraaaa!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2025 Invision Power Services, Inc.