Ogólnie większość jest ok, ale moim zdaniem w pewnych miejscach można poprawić i dlaczego
Autor(
id, imię, nazwisko ) - Każdy autor jest w bazie tylko raz. Możesz mu dodać inne jednoznaczne pola jak choćby krótkie informacje o nim
Książka (
id, tytuł,
wydawnictwo, UKD, ilość, jakieś_inne_jednoznaczne_i_unikalne) - każda książka ma dokładne dane, UKD jednoznacznie identyfikuje przyporządkowanie biblioteczne i zakładanie dla niego specjalnie dodatkowej tabeli nie sądzę by było konieczne czy właściwe. Jeśli chcesz, można wyodrębnić by zrobić tabelę klucz => oznaczenie, ale moim zdaniem to nie sprawdzi się, ponieważ UKD jest zbudowane "klockowo" i powinno być analizowane "w locie". To, że jakieś książki będą miały wspólny UKD nie znaczy wiele, gdyż wielokrotnie UKD będzie usiało być suma kilku innych i co wtedy? Ilość tyczy aktualnie będących na stanie biblioteki, czyli gotowych do wypożyczenia. Ja bym jeszcze dodał pozycję "Podręczny", by było widoczne, iż taka książka jest w bibliotece, ale nie jest możliwe jej wypożyczenie, a dostępność jedynie na miejscu.
Wydawnictwo (
id, nazwa, jakieś_inne_jednoznaczne_i_unikalne ) - na tyle by wydawnictwo było jednoznacznie identyfikujące
Czytelnik (
id, imię, nazwisko, różne_dane_teleadresowe ) - czytelnik jest jednoznaczny i nic więcej mu nie trzeba.
Taryfikator (
id, nazwa, cena) - to tylko tabela kar z nazwą tejże i jej kosztem
Wypożyczenie (
id_książki,
id_czytelnika, data_wypożyczenia, data_zwrotu, stan) - potrzebne by mieć historię. Kto kiedy, do kiedy i co. Najistotniejsza jest flaga, bo to ona określa, czy książka jest zwrócona czy nie. Tabela ta robi nam jednocześnie za archiwum(!). Wszystkie książki już oddane będą miały inny stan niż wypożyczone.
Tabele łączących? Jedna

Autorzy(
id_książki,
id_autora ) - gdy do jednej książki przypisanych kilku autorów.
Ewentualnie Kary gdy chcesz mieć je pod ręką, zamiast wyliczać w locie.
Kary(
id_wypożyczenia,
id_taryfikator) - tylko tyle. Ponieważ mając wypożyczenie wiemy automatycznie jakiej książki i jakiego czytelnika tyczy.
A dlaczego sugeruję w Książce statycznie ilość książek? To proste. Mając tam podaną liczbę, traktujemy rekord jako statyczną daną tycząca ilości dostępnych egzemplarzy. Jeśli bazowo mamy 5 i ktoś jakąś wypożyczy, to dodamy rekord do tabeli wypożyczeń i odejmiemy 1. Jeśli ktoś książkę odda, to zwiększymy ją o 1 a w wypożyczeniu oznaczymy, że pozycja oddana (równoznaczne z archiwum). Gdy będzie 0 to pozycja niedostępna do wypożyczenia. Kary można w locie liczyć. Wystarczy z bazy wyświetlić, te wypożyczenia, gdzie pozycja jest poza biblioteką, choć data_zwrotu jest niższa niż aktualna. To co można ewentualnie dodać jeszcze, to do wypożyczeń - Pozycja_zgubiona (jako osobna kolumna, lub lepiej jako dodatkowy stan oprócz wypożyczona i oddana). Co nam to daje? Wiemy, że dana książka została zgubiona przez konkretnego usera pomiędzy określonymi datami. Całość jest o tyle ciekawie zaprojektowana, że mamy ładny wgląd na niemal wszystko. Wiemy co kiedy ma być oddane, kto ma zaległości, ile egzemplarzy oraz u kogo są, bez większych trudności. Select z Książki pokaże ile na stanie, w Wypożyczeniach u kogo i do kiedy są, lub ewentualnie że kiedyś książka była, ale została zgubiona.
W ramach optymalizacji można z czasem tabelę Wypożyczenia partycjonować pod kątem flag oddania i zagubienia. Z czasem wszystko dzieląc na lata. A to przyspieszy tylko działanie całości i nie będzie przeszkadzało, że baza ma miliony rekordów.