slawny
11.03.2009, 15:10:54
Witam,
mam na serwerze plik: wniosek.pdf. zawiera jakieś podstawowe informacje: imię, nazwisko, adres itp.
Chciałbym uzyskać efekt następujący:
- użytkownik loguje się do systemu i widzi że jakiś wniosek jest do pobrania( z tym nie ma problemu)
- klikając w link odnoszący się do pobrania tego wniosku, dokument zostaje wypełniony danymi z bazy dotyczącymi danego użytkownika.
Tam gdzie było miejsce na ręczne wpisanie imienia, ma byc wprowadzone imie z bazy danych.
bliitz
11.03.2009, 15:15:28
Możesz wykorzystać generator fpdf
http://www.fpdf.org/ do stworzenia sobie pliku pdf i później bez problemu wstawić do niego dane z bazy. Do gotowego pdf nie ma chyba takiej możliwości.
slawny
11.03.2009, 15:39:42
Skoro mogę generować pdf i do niech dopisywać w odpowiednim miejscu, to czy nie mogę otworzyć istniejącego pdf?
bliitz
11.03.2009, 16:11:38
nie, bo modyfikacje możesz wprowadzić tylko przed operacją generowania pliku pdf a nie na już utworzonym pliku
k_@_m_i_l
11.03.2009, 17:06:31
A moja odpowiedź brzmi : TAK
Ku uciesze kolegi i swojej,bo musze generować w projekcie pdf-y z rozliczeniami,więc dopisuje sobie tylko dane do istniejącego pdf-a i wyświetlam go
Edycja pdf-a