Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Porównanie skryptów forum
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Skrypty forum
ktoś
Mam pytanie odnośnie darmowych skryptów do forum.
Mianowicie, chce stworzyć forum lecz na początek myślę o jakimś darmowy skrypcie, a później przejść na vBulletin.
O ile na www.forummatrix.org można porównać funkcjonalność, to czy ktoś wie gdzie można porównać wydajność i obciążenia lub ktoś przeprowadzał takowe testy?
Chodzi mi głównie o obciążenie serwera php i MySQL, ilość generowanego transferu, możliwość migracji/konwersji na vBulletin.
Obecnie zastanawiam się między MyBB, a phpBB3 ale inne skrypty o podobnej funkcjonalności też mogą być wzięte pod uwagę.

EDIT:

Nikt nie robił testów porównawczych albo nie sprawdza jaki miesięczny transfer generuje jego forum?
vokiel
Ktoś na pewno robił, najwidoczniej tutaj nie.

Ilość generowanego ruchu zależy najbardziej od użytkowników, narzut forum nie będzie taki znaczny.
Co prawda można porównać ile danych wyśle dany skrypt forum na topik ze 100 wiadomościami, a ile inny. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś takie testy zrobił. Może później się komuś przyda. Postaw forum na 3-5 najpopularniejszych skryptach. Załóż w nich tyle samo takich samych topików, dodaj tyle samo takich samych odp. Firebug lub Fiddler2 i patrzysz jaki ruch generują. Powtórz badanie z 5 razy, i orientacyjnie będziesz wiedział ile który. Nie będzie to co prawda bardzo miaro dajne, ale zawsze orientacyjnie.

Odnośnie obciążenia PHP i MySQL to już trzeba trochę kodu dopisać. W PHP masz memory_get_usage(), memory_get_peak_usage().

Do MySQL'a możesz użyć MySQL Administrator, a tam ładnie obserwować na wykresikach jak było z obciążeniem serwera.
zegarek84
co do samego ruchu niektóre fora mają domyślnie włączoną kompresję gzip - w innych z kolej (chyba w prawie w każdym) można ją ustawić - nie licząc innych opcji już na tym można zmniejszyć transfer ;p - zawsze można dodać jeszcze własne "protezy" buforujące jeśli dane forum nie ma czegoś co by nam pasowało do buforowania... moim zdaniem ważniejsze jest wyważenie funkcjonalności z szybkością działania (szybkością/obciążeniem) danego forum gdyż co niektóre fora oferują bardzo wiele ustawień i dodatkowych pluginów jednak najczęściej coś za coś....
Ciupaska
Ja od jakiegoś czasu korzystam z Callisto, świetne forum i bezpieczne! Nie wiem jak z konwersją do vbulletin. Osobiście mogę polecić tylko dwa darmowe skrypty Callisto i MyBB
ktoś
Sęk w tym, że nie nie ma czasu zrobić testów i liczyłem na jakieś orientacyjne dane.

Na vbhelp.pl widzę, że jednak ludzie przenoszą z MyBB do vB.

Ktoś tu na forum pisał, że po przejściu z phpBB na vB transfer spadł mu z 80 do 20 GB, jak wygląda sprawa ilości transferu w MyBB?

Czy ktoś może podać linka do swojego forum postawionego na MyBB i zdradzić sekretną liczbę ilości transferu?
DiKey
Moje niewielkie forum - DeathRun.pl postawione na myBB, przy około 60 unikalnych gościach dziennie przez miesiąc zużyło 3,5 GB transferu. Na pewno phpBB zużyło by go mniej, ale później skok byłby olbrzymi, a myBB jest bardziej zrównoważone. Do tego ta wspaniała możliwość instalowania pluginów winksmiley.jpg Według mnie darmowe silniki można ustalić w tej kolejności (od najlepszego): myBB, phpBB3, phpBB by przemo, SMF.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.