Witam,
mam do was wszystkich małe pytanko...
Mianowice w pracy od pewnego czasu piszemy w php dość dużą aplikację sieciową, która działa w dużej firmie (w kilku krajach ok. 1500 użytkowników)
służy ona m.in. do ewidencji produkcji, raportowania zdarzeń, dynamicznych pomiarów, reklamacji firmie produkcyjnej itd.
Aplikacja została napisana w php na Oracle'u, wyposażona jest w różnego rodzaju dynamiczne formularze, moduły(które cały czas dokładamy) itd.
zaczynaliśmy swieżutccy(po studiach, a nawet w trakcie) w php, więc co do jakości kodu można mieć pewne zastrzeżenia:), ale strasznej tragedii nie ma
No i ostatnio dyrekcja naszej firmy wpadła na genialny pomysł przejścia całkowicie na język ASP (wszystko ok, jeśli piszemy coś nowego).
Ale ostatnio zakomunikowano nam że nowe dodatkowe moduły do aplikacji, którą cały czas rozszerzamy dla klienta, mają być pisane za pomocą właśnie tego narz.
Trzon aplikacji póki co zostaje taki jaki jest, a nowe moduły często związane strukturalnie z trzonem aplikacji w dużym stopniu współpracują z jej głównymi zagadnieiami, wiadome: sesje, wspólne dane dot. zalogowanych operatorów itd. możnaby wymieniać.
I teraz moje pytania:
1) czy takie połączenie dwóch języków php+asp podczas pisania jednej aplikacji to naprawdę dobry pomysł?
2) czy niesie to za sobą jakieś niebezpieczeństwa np. z synchronizacją dostępu do bazy danych z dwóch różnych żródeł asp i php na jednym serwerze IIS ?
3) czy na pierwszy rzut oka, dostrzegacie jakieś miejsca krytyczne, które tworzyć mogłoby owe połączenie języków
4) czy takie połączenie języków na jednym serwerze i interpretowanie skryptów php i asp często jednocześnie nie będzie zbyt obciążające dla serwera?
Byłbym wdzięczny za wszelkiego rodzaju odpowiedzi, komentarze czy nasuwające się refleksje
Pozdrawiam
Łukasz (Kwazi)