Mysle, ze troche trzeba wyjasnic. Nie wszyscy uzywaja php na Linuxie.
Prawa o ktorych mowa musza byc podane takie aby uzytokwnik na ktorym dziala serwer mial prawo zapisu do danego katalogu. Przewaznie jest to uzytkownik apache, wiec wystarczy tak zmodyfikowac prawa do danego katalogu, aby uzytkownik apache mial tam prawo zapisu i odczytu (czasami trzeba plik uploadowac do uzytkownika ;-))
Druga rzecz to mozna ustawic katalog na pliki poza glowna sciezka serwera WWW (jesli mamy taka mozliwosc). Przewazanie jest tak, ze mamy do dyspozycji konto shellowe, i w katalogu public_html mamy umieszczac swoje strony (vide uczelnie). Mozna utworzyc sobie katalog files na tym samym poziomie co public_html i tam skladowac pliki. Trzeba miec jakis rejestr (np.w bazie danych) o posiadanych plikach (dobrze jest generowac nazwe po uploadzie, bedziemy miec pewnosc ze nikt nam nie nadpisze juz uploadowanego pliku). W rejestrze trzymamy informacje o pliku (orginalna nazwa, wielkosc, typ, odwolanie do ikony

?).
Trzecia rzecz, nie ma co sie sugerowac znacznikiem MAX_FILE_SIZE, nie jest on prawie wcale przestrzegany przez przegladarki (przetestowane na IE, Mozilla, Opera). I jesli ktos nam wysle wiekszy plik niz zdefiniowany w php.ini to dostaniemy brzydki komunikat (mozna jeszcze probowac po stronie Apachea cos zrobic).
Tak czy siak, jest to rzecz do poprawy, ale ogolnie dziala to fajnie ;-)
PS. Do autora, na przyszlosc moze dodac cos od siebie a nie tylko skopiowac manuala do php - bez obrazy ;-)