Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Forum - nazwa działów jako subdomena
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Skrypty forum
xxxlukasz
Witam,
zastanawiam się właśnie, czy któryś z ogólnie dostępnych skryptów (PhpBB, SMF itp.) posiada: czy poprzez moduły (pluginy) czy może już wbudowaną, możliwość obsługiwania poprzez subdomeny? Tzn. chodzi mi o to, by np. wybierając url np: forum.adres.pl - wyświetlał się dział np. Forum, w którym są: - przedstaw się; - sprawy techniczne; itd.
wchodząc na url: hyde.adres.pl - wyświetlał się dział: Hyde Park: - humor; - uwagi; itp.
wchodząc na url: pmr.adres.pl - wyświetlał się dział: Radia PMR: - sprzęt; itp.
wchodząc na url: cb.adres.pl - wyświetlał się dział: CB-Radio....

oczywiście jak wejdzie się na stronę główną: adres.pl to wyświetlają się wszystkie działy i poddziały...

Mam nadzieje ze za bardzo nie namieszałem?? I większość forumowiczów będzie wiedziała o co mi chodzi.

Czekam na info, czy ktoś może już takie coś praktykowałquestionmark.gif Może ma rozwiązanie?
vokiel
U forumowego kolegi na blogu: Wirtualne subdomeny
xxxlukasz
No tak, czyli w przypadku tworzenia kolejnych działów, trzeba będzie dopisywać kolejne linijki w .htaccess. Skoro nie ma innego rozwiązania to takie chyba jest najlepsze ze wszystkich tongue.gif
vokiel
No właśnie nie, jedynie po stronie skryptu sprawdzać czy taki dział istnieje:
Kod
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^([^.]+)\.example\.org [NC]
RewriteRule ^(.*) http://example.org/?dzial_forum=%1 [QSA]

Wtedy po stronie skryptu sprawdzasz czy
  1. $dzialy= array ('hyde','pmr','cb');
  2. if (in_array($_GET['dzial_forum'],$dzialy)){
  3. // ok
  4. }else{
  5. // should not happen
  6. }


To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.