Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: napisanie skryptu w php
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Skrypty forum
grzes15
[php][/php]Witam
Mam wielka prosbe czy pomoglibyscie mi napisac skrypt w php? Jestem studentem informatyki i na zaliczenie przedmiotu mam napisac owy skrypt a o php nie mam zielonego pojecia... Jest to dla mnie czarna magia... I zwracam sie do Was z wielka prośba czy pomoglibyscie mi zaliczyc ten przedmiot??
Jakby ktos był z Was czlowiekiem o dobrym sercu i pomoglby mi sprostac temu wyzwaniu. oto są zadania:
Zadanie polega na utworzeniu pliku o nazwie funkcje.php, w którym należy umieścić
wszystkie funkcje, o których jest mowa w zadaniach od 1 do 6 (funkcja z każdego zadania ma się
znaleźć w jednym pliku o nazwie funkcje.php).
Zad. 1
Napisać funkcję o nazwie ZamienLiczbyJesliTrzeba (o 2 parametrach: $liczba1, $liczba2), która
zamienia między sobą wartości parametrów $liczba1 i $liczba2, jeśli tylko $liczba1 jest większa od
$liczba2.
Zad. 2
Napisać funkcję o nazwie SumaLiczb (o 2 parametrach: $zakres1, $zakres2), która zwraca sumę
liczb z zakresu od $zakres1 do $zakres2 (włącznie).
Należy przy tym najpierw sprawdzić, czy $zakres1 jest mniejsze lub równe $zakres2 - jeśli nie, to
należy zamienić między sobą obie liczby (wykorzystać funkcję z Zad. 1).
Zad. 3
Napisać funkcję o nazwie ListaLiczb (o 3 parametrach: $zakres1, $zakres2, $ilosc) wczytujący do
utworzonej wewnątrz funkcji tablicy $tab losowe liczby całkowite z zakresu od $zakres1 do
$zakres2 w ilości $ilosc.
Zweryfikować zmienne $zakres1 i $zakres2 podobnie jak w Zad. 2.
Dodatkowo, jeśli $ilosc nie jest większa od zera, to wyświetlić komunikat o błędzie ("Ilość
elementów w tablicy musi być większa od 0.") i przerwać działanie funkcji.
Ostatecznie funkcja wyświetla liczby z tablicy w postaci listy nienumerowanej.
Zad. 4
Napisać funkcję o nazwie WyswietlLiczby_ObliczSrednia (o 4 parametrach: $ilosc1, $ilosc2,
$zakres1, $zakres2) wczytującą do tablicy $tab utworzonej wewnątrz funkcji losową ilość liczb
(ilość elementów od $ilosc1 do $ilosc2).
Każdy element tablicy ma być losową liczbą z zakresu od $zakres1 do $zakres2.
Następnie funkcja ma wyświetlić te liczby w tabeli o grubości linii 1 (tylko pojedyncza kolumna).
Ostatecznie funkcja ma zwrócić średnią arytmetyczną liczb z tej tablicy.
Zad. 5
Napisać funkcję o nazwie DzielenieTekstow (o 1 parametrze: $wyrazenie_zlozone), która jako
parametr przyjmuje zmienną $wyrazenie_zlozone; w parametrze powinien być wczytany do funkcji
ciąg znaków (tekst) postaci:
pojedyncze wyrażenia oddzielone przecinkami:
(np. "Komputer,Serwer,Router,Klawiatura,Mysz,Karta sieciowa,Monitor,Zasilacz").
Funkcja ma za zadanie wypisać każde pojedyncze wyrażenie znajdujące się w zmiennej
$wyrazenie_zlozone w osobnej linii.
Dodatkowo, przy wypisywaniu muszą być spełnione następujące założenia:
1. Pierwsze i ostatnie pojedyncze wyrażenie mają być wypisane dużymi literami.
2. Wszystkie pojedyncze wyrażenia (poza pierwszym i ostatnim), zawierające więcej niż 7 znaków
należy wypisać małymi literami oraz jako pogrubione.
Ostatecznie funkcja zwraca ilość pojedynczych wyrażeń, które wystąpiły w zmiennej
$wyrazenie_zlozone.
Zad. 6
Napisać funkcję o nazwie ObliczPierwiastkiRownaniaKwadratowego (o 3 parametrach: $a, $b,
$c), która oblicza i wypisuje na ekranie pierwiastki rzeczywiste równania kwadratowego, jeśli one
istnieją (w zależności od parametrów funkcji $a, $b, $c, które są współczynnikami równania
kwadratowego postaci ax2 + bx + c = 0).
Funkcja zwraca wartość true, jeśli rozwiązania istnieją albo wartość false, jeśli brak rozwiązań

Z góry dziekuje
Wicepsik
Przez pół roku nic się nie nauczyłeś? - Nie nadajesz się.
Kshyhoo
Ja cały czas się zastanawiam, po co ludzie wybierają kierunki studiów, które im nie leżą (nie nabywają wiedzy). Bo tata kazał? Bo dał kasę na naukę? Przecież nie ma już ucieczki przed służbą wojskową? Biedna nasza ojczyzna, pełna "inżynierów-specjalistów".
Forum służy do pomagania a nie odrabiania zadań. Napisz zalążek kodu, zgłoś się z problemami. Wiedza potrzebna do napisania tych funkcji nie jest wcale wielka.
grzes15
ale mi chodzi zeb tylko zaliczyc ten przedmiot... ogolnie to html zaliczylem dobrze, java tak samo tylko z php mam problem bo opuscilem pare zajec i nie mam na czym sie wzorowac...
Kshyhoo
Zadaj sobie pytanie, co Ty chcesz robić po tych studiach, skoro chcesz tylko zaliczać? Jeżeli znasz podstawy jakiegokolwiek języka, powinieneś dać sobie radę choć z początkiem zadań...
thek
Po pierwsze: zadań domowych czy zaliczeń nie odrabiamy.
Po drugie: jeśli znasz Jave i masz problem z tymi zadaniami w php, mimo dostępności kursów php w necie, to boję się, że wszystko zaliczyłeś metodą na sępienie od kogoś rozwiązań. Bo to co widzę w treści zadań to się rozwiązuje na pierwszych zajęciach praktycznych.
zad 1) zamiana wartości parametrów pod określonym warunkiem,
zad 2) suma liczb od x do y z ewentualnym wykorzystaniem funkcji z zad1)
zad 3) tablica losowych liczb z zakresu od x do y z wyświetleniem
zad 4) tablica o losowej ilości elementów między x oraz y o wartościach od a do b z wyświetleniem i policzeniem średniej
zad 5) wyświetlenie odpowiednio sformatowanego tekstu z policzeniem elementów
zad 6) klasyczne zadanie z liczeniem rozwiązań równania kwadratowego.

Ty opuściłeś jedynie "kilka"? Jak dla mnie to chyba wszystkie począwszy od pierwszej do ostatniej traktującej o php. Gdyby to były tylko kilka to byś bez żadnej pomocy, poza kursem z sieci, to rozwiązał.

Te dwa powody wystarczą by Ci temat zamknąć. Do tego ostrzeżenie bo każde lenistwo ma swoje granice. Mając wiedzę z JAKIEGOKOLWIEK języka programowania (a twierdzisz, że Javę zaliczyłeś dobrze) byś to rozwiązał sam, bez proszenia się kogokolwiek o pomoc.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.