Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [Najlepszy Wybór] PHPBB3 VS MyBB VS SMF
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Skrypty forum
December
Witam,
od pewnego czasu myślę jaki skrypt forum wybrać.

Najbardziej zależy mi na optymalności kodu oraz łatwości edycji gdyż muszę wprowadzić parę specyficznych zmian.

Możecie mi coś poradzić?

Dziękuję i pozdrawiam smile.gif
December.
pedro84
Cytat(December @ 7.05.2011, 19:22:39 ) *
Najbardziej zależy mi na optymalności kodu oraz łatwości edycji gdyż muszę wprowadzić parę specyficznych zmian.
December.

Ściągnij paczkę -> rozpakuj -> przejrzyj kod. Nie ma za co.
drake88
Cytat(December @ 7.05.2011, 19:22:39 ) *
Najbardziej zależy mi na optymalności kodu oraz łatwości edycji gdyż muszę wprowadzić parę specyficznych zmian.


Jeśli chodzi o łatwość edycji to zdecydowanie Mybb smile.gif
lukasamd
Jeżeli o elastyczność i ogólne możliwości rozbudowy, ja bym stawiał na phpBB3 wink.gif
elektrrrus
Ja polece smf, jest sensownie napisane i modyfikacje nie są trudne.
erix
Również polecę SMF.

Ale trzeba być uważnym: Mody patchują źródła i w przypadku zmiany głównego numeru wersji trzeba pilnować, czy się wszystko instaluje i czasem samodzielnie zmodyfikować pliki.
napus
Tylko phpBB3 - najlepszy support i setki modyfikacji.
Solaris2001
MyBB przechowuje style w bazie danych co znacznie obciążą serwer.
Jeśli chodzi o łatwość edycji kody to odniosłem wrażenie, że w phpBB3 jest to dosyć skompikowane.
rzymek01
Cytat(Solaris2001 @ 24.07.2012, 22:54:55 ) *
MyBB przechowuje style w bazie danych co znacznie obciążą serwer.

nie mają tam cache?
Aqu
Sprawdziłem u siebie, edytowałem szablon w PMA i zmiany są od razy więc chyba żadnego cachce tam nie ma. wink.gif
SMF kiedyś miałem ale brakowało mi tam czegoś i było dosyć mało pluginów, to było dawno, nie wiem jak jest teraz.
PHPBB3 wydaje mi się najlepszy.
erix
Cytat
SMF kiedyś miałem ale brakowało mi tam czegoś i było dosyć mało pluginów, to było dawno, nie wiem jak jest teraz.

No podejrzewam, że od tego kiedyś się sporo zmieniło... tongue.gif

Teraz już masz edycję 2.0, zmian wyszło sporo. [;
Tler
Jest cache w Mybb - i z tych plików bez problemu edytuje szablon, bez kombinacji w panelu i z bazą.

Mnie zastanawia z którego skryptu najłatwiej przenieść na forum na płatne rozwiązanie, jeśli pomysł wypali. Ktoś może wie?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.