Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Skrypt do zakładania for
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Skrypty forum
micz000
Witam, poszukuję skryptu lub informacji jak coś takiego stworzyć.
Mianowicie chciałbym stworzyć stronę, na której po zarejestrowaniu użytkownik może założyć swoje własne forum.
Miałby to działać trochę jak popularne obecnie serwisy blogowe, ale tutaj na zasadzie for.
Coś na wzór jun.pl
Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc
Night123
Nikt nie robi takich skryptów, a już na pewno za darmo. Wymagają dobrej maszyny do trzymania i finansów, żeby ktoś takie coś zrobił.
micz000
Z finansami to nie problem.
Pozostaje jednak kwestia jak to wykonać ?
Night123
Musisz zrobić stronę hostingu (ja tak to będę nazywać nie wiem po co tobie ten skrypt) i jakiś panel. Potem, po wciśnięciu guzika np "Zrób Forum!" trzeba odczekać jakiś czas, przez ten czas wgrywają się pliki silnika np phpBB 3 na ftp i przenosi użytkownika na stronę instalacji silnika.

PS: To tak w skrócie.
nospor
Cytat
, przez ten czas wgrywają się pliki silnika np phpBB 3 na ftp i przenosi użytkownika na stronę instalacji silnika.
To po co komu taki panel, że user tak czy siak musi sam instalować wink.gif

SKrypt forum jest jeden - nie trzeba kopiować żadnych plików na żaden ftp. Co najwyżej dla każdego usera zakładana jest oddzielna baza. User nie musi nic instalować, tylko klika: tworz forum i wszystko za niego robi serwis.
micz000
Hm, no trochę mnie to naprowadziło. Jednakże dalej do końca nie wiem jak to rozwiązać technologicznie. Będę musiał pokombinować z tym we własnym zakresie.


nospor

Twój pomysł wydaje się być bardziej "lekki"
nospor
Bo jest smile.gif
micz000
Znacie może jakiś silnik na jakim można to oprzeć, który byłby do tego najlepszy ?
Myślałem nad phpbb3
Night123
Mybb najlepszy (moim zdaniem), PHPbb 3 nie jest już taki dobry.
micz000
Ok, dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Jeśli będę miał jakieś pytania to z pewnością się tutaj jeszcze zgłoszę smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.