Nie. Jak masz małe umiejętności i nigdzie nie pracowałeś to liczy się prędzej upór, siła przebicia, komunikatywność, dobre wrażenie, pewność siebie i mnóstwo innych czynników pozatechnologicznych. Ludzie z zerową wiedzą czasem się chwalą po forach że się zatrudnili gdzieś. A czasem bywa i odwrotnie, więc pierwsza praca raczej nie zależy od umiejętności.
Natomiast jak już trochę popracujesz, dopiero wtedy umiejętności technologiczne zaczynają przybierać na znaczeniu.
Do pewnego stopnia. Bo później, jak już się ma pewne doświadczenie i konkretną wiedzę to się okazuje, że takie rzeczy jak miękkie umiejętności, komunikatywność, kultura osobista etc. liczą się bardziej albo w równym stopniu co programowanie.
Cytat
html+css - dobra znajomość
Jeśli to prawda, że masz "dobrą znajomość" html+css, to nie martwiłbym się o widełki. Solidny HTML/CSS + znajomość związanych z tych technologii to bardzo poszukiwane umiejętności. Chociaż skoro oceniasz swoje umiejętności ogólnie jako słabe to przypuszczam, że w istocie również ta "dobra znajomość" może być nieco naciągana. Ale tego się często człowiek dowiaduje w pracy.
Mimo wszystko jeśli na wstępie pójdziesz do firmy i powiesz im, że jesteś "juniorem z kiepskimi umiejętnościami" to raczej marne szanse, że cię ktoś zatrudni. Jeśli czujesz, że masz małe umiejętności to się douczaj systematycznie w domu, ale idąc na rozmowy lepiej podkreślać swoje zalety/osiągnięcia/umiejętności, a nie słabości.
Cytat
centrum Wrocławia
niestety nie wiem jak się kształtują zarobki we Wrocławiu. Dobrą metodą jest (oprócz zapytania na forum) również przejrzeć ogłoszenia z widełkami (wiele społeczności programistycznych wymaga przy każdej ofercie podania widełek, albo ogłoszenie wylatuje).