Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Relacja live
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
Domin23
Witam poszukuję gotowego skryptu do prowadzenia relacji live z zawodów ze skoków narciarskich. Czy istnieje jakiś gotowy skrypt umożliwiający prowadzenie takiej relacji przez stronę? Jeśli nie ma takiego czegoś to w jakim temacie można napisać zlecenie wykonania takiego gotowego skryptu relacji live ? Z góry dziękuję za pomoc.
Tomplus
Relacja live do prowadzenia z zawodów skoków?
A co oznacza relację live? Pisanie treści czy stream wideo? Bo to drugie, to np. youtube. To pierwsze, to proste rozwiązanie które można zrobić po kursie AJAX.
- wysyłasz komentarz do bazy sql albo jako xml, json. - czyli jakiś formularz moderatora
- strona odpytuje np. plik: wypisz_komentarze.php albo bezpośrednio plik xml, json - co jakiś czas np. 30s.
- kod JS na stronie przetwarza zapisane dane aby prezentowały się poprawnie wizualnie.




Domin23
Relacja live tekstowa do prowadzenia zawodów ze skoków narciarskich - coś podobnego do tego -http://www.skijumpingmanager.pl/live_team.php
Tutaj wstawiam link do screena bo dostęp do tej strony wymaga utworzenia konta :
shadow_no
Wątpię żebyś znalazł gotowca. Tego typu skrypt raczej jest do napisana pod indywidualne zlecenie
Domin23
No właśnie gotowca na pewno nie znajdę. W jakim temacie można napisać zlecenie wykonania czegoś takiego? I ile takie coś kosztuje z 200 zł np. więcej mniej, bo nie mam pojęcia w ogóle .
markonix
Ze 2 dni roboty jeżeli miałoby to jakoś wyglądać, a nie tylko działać, uśredniona stawka 100zł/h więc sam sobie policz.
Wersja ajax, jeżeli miałoby to działać naprawdę live to trzeba by zaprzęgnąć ciekawsze technologie realtime jak websockety.
Domin23
Dobra udało mi się na wzór tej relacji stworzyć pod swoją konfigurację tego live trochę na wzór tego z tej strony co podawałem. Pliki przesyłam w załączniku główni plik odpowiadający za live to live_ind.php . Mi bardziej chodzi czy da się przebudować ten skrypt tak, żeby wprowadzić jakiś panel do wprowadzania wyników i listy startowej (bo trzeba to robić w html w plikach Live_lista.php i Live_wyniki.php co jest czasochłonne. Oczywiście ile takie coś mogłoby kosztować skoro mamy już skrypt w takiej wersji co wysłałem. Plik banan.php to jest ostatni zawodnik (jego wyniki) na livie w tabelce.
Link do plików live - http://www.mediafire.com/file/lwuw4c1jxkga...ja+Live+Ind.rar
Tomplus
Patrząc na ten kod, to z live nie ma za wiele wspólnego. Ot... proste wczytaj ponownie stronę/fragment prosto z pliku tekstowego.
Tomplus
Patrząc na ten kod, to z live nie ma za wiele wspólnego. Ot... proste wczytaj ponownie stronę/fragment prosto z pliku tekstowego.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.