Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Laravel vs Symfony - zarobki i łatwość znalezienia pracy
Forum PHP.pl > Inne > Hydepark
trifek
Witajcie.
Mam takie nietypowe pytanie.
W którym frameworki Waszym zdaniem łatwiej znaleźć pracę (Laravel vs Symfony)?
W serwisach typu justjoin.it, nofluffjobs.com widzę że w PL to głównie wykorzystuje się Symfony?
Finansowo wydaje mi się że Laravel stoi troszkę niżej niż Symfony - jakie są Wasze opinie w tym temacie?
viking
Framework możesz zmienić w każdej chwili jeżeli jesteś dobrym programista. Aktualnie wiele się nie różnią, tylko szczegółami.
kleus
Nie patrz na framework tylko skup sie na nauce jezyka, wzorcow projektowych, standardow...
Jak bedziesz dobrze znac jezyk, wzorce i standardy to kazdy framework lapiesz od reki...

Co do laravela to uwarzam ze dobry framework zeby cos na szybko zrobic...
Jezeli zalezy ci na kodzie o wysokiej jakosci, na bezproblemowej pracy przy wielu wejsciach na strone czy wyskim load micro-service etc to laravel sie nie nadaje...
W polsce mamy duzo dobrej jakosci programistow dlatego symfony kroluje
trifek
Zarobki oferowane w obu frameworkach są identyczne?
Jak przeglądam różne oferty, to wydaje mi się że w Laravelu zarobki są sporo niższe... Tak jest faktycznie, czy to tylkomoje złudzenie?

Z czego najlepiej nauczyć się Symfony? Kursów do Laravela widzę że jest bardzo dużo, zarówno po PL jak i EN smile.gif
mrk
Mi się z kolei wydaje, że jednak Laravel wygrywa ilością ofert pracy i zarobkami.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.