Sito_s
30.04.2005, 18:12:18
Jak napisać skrypt który wysyła smsy ze strony. Aha i co trzeba zrobić żeby miec numer typu 7562. Czy to się gdzieś rejestruje?
Wave
30.04.2005, 19:20:20
Smsy? Z tego co wiem wszyscy polscy operatorzy zablokowali tę możliwość (za wyjątkiem bramek z oficjalnych stron).
Taki numer musisz sobie wykupić u operatorów (kosztuje to sporo

), są firmy pośredniczące w wysyłaniu sms'ów ze stron, ale to musisz sam ustalić warunki i raczej musi to być poważna usługa a nie bramka w blogu.
Sito_s
30.04.2005, 21:14:28
No tak... dobra dzięki za informacje.
Była gdzieś klasa sms autorstwa seaquest'a. Poszukaj.
mario
1.05.2005, 10:53:45
Proponuję pobranie skryptu
PHPSMSPHPsms jest skryptem napisanym w php i służy do wysyłania sms'ów przez bramki
wszystkich polskich operatorów telefonii komórkowej. Pierwsza wersja skrypty powstała
w oparciu o perlowy program "SendSMS" autorstwa Bartosza Supczińskiegowww.phpsms.prv.pl
a79rtur
1.05.2005, 11:03:10
co do numerów 7xxx to np. www.wapacz.pl .
ale operatorzy zdzierają strasznie, po odliczeniu podatku dostaniesz jakies 40% wartosci smsa.
Kshyhoo
1.05.2005, 14:06:36
Z wiarygodnego źródła wiem, że płaci się za numer 75xx 1500PLN miesięcznie firmie www.wapacz.pl
Sito_s
1.05.2005, 16:37:51
Bezsensu.... aha jeszcze coś związane z zarabianiem i płaceniem. Jak się pisze srypty typu "pay", gdzieś takie widziałem że numer konta się wpisywało i płaciło za korzystanie. Na jakiejś stronie z mp3 i tapetami tak było.
mario
1.05.2005, 20:35:13
Cytat(Kshyhoo @ 2005-05-01 15:06:36)
Z wiarygodnego źródła wiem, że płaci się za numer 75xx 1500PLN miesięcznie firmie www.wapacz.pl
W nawiązaniu do Twojego posta zacytuję część artykułu z magazynu CHIP:
SMS-em najłatwiej
Płatność kartą kredytową jest stosunkowo wygodna, nie każdy dysponuje jednak "plastikiem". Na dodatek - wbrew faktom - użytkownicy metodę tę uważają nadal za niebezpieczną. Czy jest jakiś powszechny, łatwy i cieszący się zaufaniem sposób płatności?
Jeśli wziąć pod uwagę potencjalnych klientów sklepu internetowego, to okaże się, że prawie każdy ma telefon komórkowy. I z pewnością nieomal wszyscy opanowali sztukę wysyłania SMS-ów. O oszustwach związanych z krótkimi wiadomościami tekstowymi także nie słyszano, więc płatność SMS-em spełnia wszystkie trzy wymienione powyżej warunki. Szkopuł jest jeden - koszty.
Tak zwane SMS-y premium rate, czyli o podwyższonej płatności, oferowane są przez operatorów GSM. Każdy obsługuje swoich klientów, co oznacza, że aby wszyscy chętni mogli płacić nam SMS-ami, trzeba podpisać umowy z PTC, Polkomtelem i PTK. W sumie jednorazowa opłata wynosi ok. 2000, a miesięczna ok. 3000 zł.
Jak widać, trzeba mieć bardzo duży obrót, żeby takie rozwiązanie się opłacało, nie będziemy się nim więc dłużej zajmowali. Czy to oznacza, że nie da się skorzystać z SMS-ów? Istnieją pośrednicy, którzy uiszczają wspomniane opłaty, jednak dzięki temu, że mają wielu klientów, stać ich na nie. Im klienci nie płacą żadnego abonamentu, ale odpowiednią prowizję. Jaką? Upraszczając, można powiedzieć, że operator telefonii komórkowej zabiera połowę kwoty płaconej przez klienta, a pośrednik jedną czwartą. Dla nas zostaje 20-30%. Mało? Cóż - być może sprawą powinien zająć się urząd ochrony konsumentów, ale to inna historia. Dla nas ważne jest to, że oddając haracz, zyskujemy sprawny i popularny sposób płacenia.
Wspomnianych pośredników jest wielu. Aby ich odnaleźć, należy wpisać w wyszukiwarce np. frazę "SMS premium rate oferta". Numery płatnych SMS-ów zaczynają się od 7. Następna cyfra to taryfa - kwota w złotówkach (bez VAT-u), jaką zostanie obciążony klient (od 1 do 9, 0 oznacza 50 groszy).
Jak działają takie SMS-y? Użytkownik, aby skorzystać z naszej oferty, musi wysłać wiadomość o określonej treści na numer o podwyższonej płatności. W odpowiedzi dostaje wiadomość z kodem dostępu (patrz: schemat na poprzedniej stronie). System pośrednika rejestruje wszystkie SMS-y i dostarcza nam raport. Czasami otrzymujemy także dostęp do panelu administracyjnego, gdzie przez przeglądarkę WWW możemy oglądać statystyki czy dokonywać zmiany ustawień.
Jest szansa, że płatność komórką będzie tańsza. Operatorzy oraz banki pracują nad nowym rozwiązaniem, które ma wejść do użytku w połowie przyszłego roku. Będzie ono wykorzystywało kanał USSD (teraz są nim przesyłane dane serwisowe), ale szczegóły nie są jeszcze znane. Źródło:
chip.pl - Witryna na monety
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę
kliknij tutaj.