Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: mcrypt - jak to zainstalowac na xp z php5?
Forum PHP.pl > Forum > PHP
glorification
Witam, problem na jaki sie natknałem to koniecznosc zainstalowania biblioteki mcrypt pod php 5.2.5 na apache 2 ...
Jak napisane w manualu , php w wersji 5 wymaga mcrypt w wersji minimum 5.2.6.. tymczasem wraz z z php dostarczana jest wersja 5.2.5 , ktora po odkomentowaniu i tak naniewiele sie zdaje ... Sciagnalem wiec wersje mcrypt 2.6.7 skladajaca sie z nastepujacych plikow :

cygmcrypt-4.dll
cygwin1.dll
cygmhash-2.dll
cygz.dll
mcrypt.exe

Ma ktos moze pomysl jak dodac te biblioteki do php5. Za wszelkie glosy w tym temacie z gory dziekuje ...
g.
lectric
Zbłądziłeś kolego, nie to forum.
glorification
ok, moj bląd ... poprosze o przeniesienie tego postu we wlasciwe miejsce, o ile to mozliwe, a jak to za duzo pracy  to o wykasowanie go ... lub jakas podpowiedz ostatecznie ;]]
Force
Nie wiem czy zadziała ale spróbuj użyć funkcji http://pl2.php.net/dl albo w php.ini
extension=cygmcrypt-4.dll
extension=cygwin1.dll
extension=cygmhash-2.dll
extension=cygz.dll
glorification
w sumie na jedno wychodzi dl() sluzy do dynamicznego ladowania biblioteki ... mnie to w sumie na nic bo metoda jest po pierwsze przestarzala w php5 a poza tym to mniej wiecej tyle c
 extension=... w php.ini ... 
Tak czy inaczej probowalem dolaczyc kilka roznych plikow niestety zaden z nich nie jest poprawni
 ladowany jako biblioteka... albo nie jest odnajdowany w extensions ...

Latwiej to juz na linuxie wkompilowac ...

dzieki za glos w temacie ;]] 
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2025 Invision Power Services, Inc.