Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [php]Czy czegoś mi brakuje?
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
Dahred
Chciałem mieć skrypcik który by dodawał 20%... Ale problem mi się wyświetla-jest 12 cyfr i +E12 i chciałbym pełną licbę czy czegoś mi brakuje?

  1. <?php
  2. $liczba=30;
  3. $lev=1;
  4. echo"<table width='100%'bgcolor='black'>";
  5. while($lev<200){
  6. echo"<html><head></head><body><TR><TD bgcolor='white'>$lev</td><td width='100%'bgcolor='lightgreen'>$liczba</td></tr>";
  7. $liczba= ceil($liczba/100*120);
  8. $lev+=1;}
  9. ?>
hwao
PHP ma ograniczenie co do liczb, powyżej pewnej podaje już tylko przybliżenie. To co widzisz to sposób zapisu licz z dużą liczbą zer (czy to po lewej od przecinka, czy po prawej) spotykany często w fizyce i chemii winksmiley.jpg

+E12 oznacza że to co masz + 12 zer czyli <cos> * 10^12 winksmiley.jpg w wypadku jak byś miał minus to <cos> * 10^-12, czyli ułamek dziesiętny.

Jeżeli chcesz taką liczbę ładnie sformatować, użyj:

number_format" title="Zobacz w manualu PHP" target="_manual() - przykłady masz ładnie opisane po Polsku winksmiley.jpg

Btw, jak chcesz zwiększyć liczbę o 20% to pomnóż ją przez 1.20
Dahred
Bardzo dziękuję, o to coś mi chodziło...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2025 Invision Power Services, Inc.