Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [CSS] flexbox -webkit
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
tenloginjestzajety
Witam
Zaczynam przygodę z flexbox. W kilku gotowych przykładach jest stosowany również -webkit, rozumiem, że to dla specjalnej wersji przeglądarki? Coś jak osobne style dla IE?

1. Czy używać -webkit?
2. Czy mogę również stosować position:fixed w flexbox? Chciałbym zrobić fixed w navi i header..

korzystam z tego:
https://www.w3schools.com/html/tryit.asp?fi..._layout_flexbox

PS. Wyrzuciłem header przed flexbox, ale co z navi? Czy element kontenera może zawierać taką wartość?
trueblue
1. http://caniuse.com/#search=flex (Show All)
2. Dlaczego chcesz łączyć fixed z flex?
tenloginjestzajety
dzięki, a możesz podpowiedzieć czy taki układ strony jest prawidłowy, wątpliwości mam co do section.

<header>Logo</header>
<section>Search</section>
<nav>menu</navi>
<article>text</article>
<footer>footer</footer>
trueblue
<section> może być wewnątrz <article> w celu jego dzielenia. Może też być odwrotnie kiedy na stronie wydzielasz sekcję artykułów. <section> sam raczej nie występuje.
<nav> mógłby być w <header>, choć nie musi.
Do szukania to raczej <input type="search"/>.
tenloginjestzajety
hmm,
Sądziłem, że utworzę kontener, który będzie zawierał header, content, footer, a flexbox jest raczej do ułożenia zawartości content niż do zrobienia układu strony?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2025 Invision Power Services, Inc.