bartas1979
2.08.2005, 18:41:09
Witam. Kilka dni temu zachciało mi sie pogrzebac cos w php i niezle sie zdziwiłem gdy pisana stronka (jak i wszystkie inne) sie nie pojawiły w okni eprzegladarki. Gdy spojżałem na Apache Service Monitor w systreyu okazało sie że nie chodzi mi Apache. Postanowiłem go przeinstalowac. Po tym zabiegu pojawia sie Apache Monitor w systrayu ale po najechaniu na niecgo myszką pojawia sie opis "No services installed". Oczywiscie nie możn nawet zrestartować Apacha - wszystkie opcje sa nieaktywne.
Plizz, pomózcie bo mam robote do zrobienia.
Pracjuje na WinXP, php 4, apache 2.0.54.
Z góry bardzo dzięuje za pomoc.
Odinstalowal Ci sie jakos service... zainstaluj go ponownie poprzez:
apache.exe -k install
z linii polecen.
bartas1979
2.08.2005, 21:51:27
Zrobiłem jak kazałes i.. nic. Rzadnego komunikatu o błedzie. Nic. Dodam tylko że jak robie start serwera to wywala mi że nie ma zainstalowanego pliku apache2
Nie powinno byc komunikatu o bledzie.. wcisnij Win+R i wpisz services.msc a nastepnie sprawdz czy na liscie znajduje sie apache.
bartas1979
3.08.2005, 06:09:09
Zrobiłem jak mówisz i nie ma na liscie Apache. Co dalej?
No to znaczy, ze nie masz zainstalowanego Apacha jako uslugi..
Zeby to zrobic trzeba wywolac to co podawalem wczesniej czyli apache -k install. Najlepiej przeklej z konsoli to co Ci sie wyswietla po wywolaniu takiej komendy. Wszelkie inne komunikaty tez wklej w postaci orginalnej a nie wlasnego opisu, tak bedzie latwiej pomoc.
bartas1979
3.08.2005, 18:48:49
A wiec czynie to w powyzszy sposób i oto co otrzymuje:
C:\Program Files\Apache Group\Apache2\bin>apache -k install
(OS 10048)Tylko jedno u┐ycie ka┐dego adresu gniazda (protokˇ│/adres sieciowy/por
t) jest normalnie dozwolone. : make_sock: could not bind to address 0.0.0.0:80
no listening sockets available, shutting down
Unable to open logs
C:\Program Files\Apache Group\Apache2\bin>
Mam nadzieje ze to coś Ci przybliży.
No i trzeba bylo tak odrazu.
"Cos" Ci siedzi na porcie 80 i blokuje apache'a.. trzeba tylko dojsc co.
Mozna to latwo zobaczyc programem TcpView (okienkowy netstat) albo recznie:
netstat -p tcp -ano
odszukac linijke z LISTENING i portem 80 po stronie lokalnej, nastepnie odczytac z tej linijki PID (ID procesu) i sprawdzic w menadzerze zadan co to za jeden ma taki ID..
bartas1979
3.08.2005, 20:51:49
STARY!!! JESTEŚ GENIUSZEM!!!! Wielkie dziękii!!! Program który siedział na 80-tce był Skype. Wyłaczyłem go po czym zastosowałem sie do Twoich wskaz
ówek i ruszyło. Zastanawia mnie tylko co sie stało że Skypem bo dotychczas wszystko chodziło jak trzeba? Nie instalowałem nowych wersji.
Po restarcie kompa sytuacja wraca do poprzedniego stanu (mam niestety Skypa w autostarcie) ale wystarczy już tylko wyłaczyć Skype, wystartowac jeszcze raz Apacha po czym włączyc Skype. Dziwne to zachowanie ale działa. Masz może jakiś pomysł co może byc tego przyczyną?
A tymczasem MEGA DZIKI za zainteresowanie i pomocną dłoń. Podaj mi swój adres to prześlę Ci kwiaty, zgrzewke piwa lub kobietę (niewłaściwe skreślić)
Cytat
Po restarcie kompa sytuacja wraca do poprzedniego stanu (mam niestety Skypa w autostarcie) ale wystarczy już tylko wyłaczyć Skype, wystartowac jeszcze raz Apacha po czym włączyc Skype. Dziwne to zachowanie ale działa. Masz może jakiś pomysł co może byc tego przyczyną?
Nie znam Skype'a ale pewnie jakas jego usluga nasluchuje sobie na porcie 80 (majac go wlaczonego odpal przegladarke i odpal localhosta to zobaczysz co tam siedzi), poszukaj wiec po opcjach, powinno to byc konfigurowalne.
Cytat
A tymczasem MEGA DZIKI za zainteresowanie i pomocną dłoń.
MEGA DZIKI? az takie duze.. ? a co ja z nimi zrobie? sasiadow nie beda mi straszyc ? ;]
bartas1979
3.08.2005, 22:28:40
BUHAHAHAH Sorrrka za te dziki

Juz sie poprawiam - MEGA DZIEKI

!!
Skype defaultowo probuje sie laczyc (nasluchuje na portach 80 i 443 o ile sie nie myle) celem ominiecia blokady portow ustawianej przez wielu providerow zmien mu port nasluchu na jakis inny w konfiguracji i tyle
A czy kolega orientuje się jak rozwiązać taki problem:
Apache zainstalowany z Xampp'a. Panel kontrolny pokazuje, że Apache działa. Niestety tak pokazuje tylko kontrolka Xampp'a. Jak wpisze się w przeglądarce
http://localhost/ to....w statusie pracy przeglądarki mam "wysyłanie żądania do localhost.." i tyle, ekran biały, nie ma żadnego transferu i taki stan utrzymuje się godzinami. Wszystko stoi. Dopiero po wyłączeniu serwera, co jest oczywiste, pokazuje się błąd połączenia.
Gdy uruchomię serwer Cherokee - to ten działa bez zarzutu.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę
kliknij tutaj.