Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [PHP]rejestracja
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
peacemaker
Witam, mogł by mi ktoś napisać na czym polega potwierdzenie rejestracji przez link wysłany na maila? (chodzi mi tutaj o to, co powinno się znaleźć w takim mailu i jak stronka ma na to zareagować - taki ogólny opis idei tego mechanizmu + jakieś skrypty). Jak by ktoś jeszcze napisał jak to sie profesjonalnie nazywa bym mógł pogooglować więcej info na ten temat - tez był bym wdzięczny.
Druga kwestia to takie obrazki z napisami (takie jak są tutaj). Aby coś napisać, trzeba wprowadzić napis znajdujący się na obrazku. Prośba podobna do poprzedniej - nazwa mechanizmu, ogólna idea, ewentualnie jakies skrypty.
linki tez mile widziane
Cysiaczek
Ad1.
Potrzebujesz dwóch kolumn w bazie danych
Kod
user_active_state
user_confirmation_code

Gdy użytkownik się rejestruje, w bazie danych oznaczasz user_active_state jako fałsz (najprościej 0). Jednocześnie do pola user_confirmation_code zapisujesz jakiś wygenerowany ciąg znaków. Ten sam ciąg znaków wysyłasz użytkownikowi na podany adres e-mail wraz z odnośnikiem do skryptu, który ten kod odbierze, gdy użytkownik postąpi wg. instrukcji z owego maila. Skrypt pobiera rekord użytkownika na podstawie tego kodu (albo kodu + np. id użytkownika - dla pewności) i ustawia pole user_active_state na wartość 1.
Ot wszystko.

Ad2. Googluj słowo kluczowe CAPTCHA

Pozdrawiam.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2025 Invision Power Services, Inc.