Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [css] Szerokość literki
Forum PHP.pl > Forum > Po stronie przeglądarki > CSS
Krzychur
Literki pomiędzy <TT> </TT> mają stałą szerokość znaczków. Niestety jak tylko ruszyłem CSS aby literki były większe od razu ta szerokość znaczków przestaje być ważna i ponownie każa litera ma inne miejsce. Jak zrobić w CSS aby każda litera miała swoje miejsce (np. kropka będzie zajmowała tyle samo miejsca co W).
Paul
najlatwiej bedzie jak dasz jako czcionke couriera - on ma stala szerokosc.....
Krzychur
ale ja robie strone jedna czcionka verdena
Dominik
Uzyj czcionki predefiniowanej w CSS: monospace.
Krzychur
ale do czego mam dopisać tą wartość?
[xml:1:5e06a567ac] TT {xxx: monospace}[/xml:1:5e06a567ac]
czachor
Kod
TT  { font-family: monospace }

nie trzeba chyba definiować nazwy czcionki, więc powinno być poprawnie (jakby co niech mnie ktoś poprawi)
Krzychur
Sory ale już załatwiona sprawa. Usunąłem font-family, w którym wypisałem czcionki i nawet ta szerokość bez czcionek lepiej wygląda. Sory, że zawróciłem głowę.!
orson
witam ...

w css nie da sie wplywac na kerning czcionek [odleglosc pomiedzy literami] .... to mozna robic tylko w edytorach textowych

cya
czachor
Cytat
w css nie da sie wplywac na kerning czcionek [odleglosc pomiedzy literami]

a takie coś:
Kod
XXX { font-stretch: semi-condensed }
:?:
http://webmaster.helion.pl/kurshtml/css2/index.htm w części Czcionki
inna sprawa, że IE ani Mozilla u mnie tego nie widzą... :?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2025 Invision Power Services, Inc.