Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [MySQL] vs require()
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
przemdro
Mam prosty problem, nie wiem która z metod jest wydajniejsza.

Tworzę bazę danych, gdzie do każdego użytkownika jest przypisane około 350 zmiennych. Zmienne te są umieszczone wielopoziomowym drzewie (zbudowanym z wielu array powkładanych jedna w drugą), i w takiej postaci obrabiane przez program. Cała tabelka w formie tekstu zajmuje około 300 kb. (Wszystkie dane potrzebne są na raz i nie ma mowy o rozparcelowaniu ich.)


Mam w sumie 3 opcje:
1) Trzymać całe drzewo (w formie kodu), w polu textowym w bazie danych. Na początku działania skryptu wykonywać zapytanie do bazy danych (szukając po ID użytkownika), po otrzymaniu komórki wykonywać na niej eval(), a potem z powrotem zapisywać do bazy danych zmienione wyniki.

2) Trzymać całe drzewo w osobnym pliku php, który miałby w nazwie ID danego użytkownika. Na początku działania skryptu wykonywać require() na tym pliku, a potem zapisać do niego zmienione dane za pomocą file_put_contents()

3) Trzymać dane tak jak w punkcie drugim, tylko zamiast require() wykonywać file_get_contents() + eval()

Która z metod będzie najszybsza i najmniej obciążająca?
IceManSpy
Chyba baza danych będzie lepsza. Bo łatwiej to wszystko będzie objąć i możesz np dla siebie sortować wg jakiegoś kryterium. A z plikami to już gorzej...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2025 Invision Power Services, Inc.