Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [HTML][CSS] Wyglad strony
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
PanOrienT
Witam,

Jesli pozycjonujecie na stronie tekst, obrazki, menu uzywacie jedynie arkuszy? Czy za pomoca tabel? I potem tabele ustawiac w css. Powoedzcie mi jak w tych czasach robic to poprawnie i w jaki sposob.

Z gory dzieki
AuronDiel
Proponuje ci, poczytać o DIVach. Tworzysz Divy i za pomocą CSS je ustawiasz. Łatwo szybko i przyjemnie. Enjoy!
Tabel już od dawna się nie stosuje. smile.gif
http://www.kurshtml.edu.pl/css/szablon.html

Pozdrawiam
fiszol
Cały czas się stosuje tabele, ale do wyświetlania tabelek, a nie jak to było 12 lat temu pociętego jpga wciśniętego jako background-image w td.
Mephistofeles
Możesz też wykorzystać np. Twitter Bootstrap (albo dowolny inny grid system, z tym, że Twitter ma wiele innych, przydatnych funkcji) i ustawiać wszystko według siatki.
sunpietro
Ja sugeruję zacząć uczyć się od podstaw. Najpierw proste statyczne sample HTML i CSS (strony robimy "na divach" albo, jesli chcesz korzystać z HTML5, na section, header, footer, itd, itp). Twitter Bootstrap to jest framework do szybkiego prototypowania aplikacji internetowych. Fajnie jest z tego korzystać, ale po co skoro nawet nie znasz najnowszych standardów kodowania.
Podsumowując, twórz semantyczny kod HTML i ładny, minimalistyczny kod CSS bez makaronizmów wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2025 Invision Power Services, Inc.